| RândunelPisică a întrebat:

Hi TPU! am 3 întrebări pentru voi! 1. ce sport te înaltă cel mai mult?(handbal, basket, înot) 2. dacă practic 2 sporturi În fiecare zi. Este prea mare. să zic... efortul? 3. ce sport v-a înălţat cel mai mult? (nu vreau raspunsuri la mişto) funda

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice sport ajuta la dezvoltare. Cele enumerate sint bune pentru inaltare. 2 sporturi in fiecare zi?! Mai bine intreaba un profesor instructor.

| Tyby148 a răspuns:

Basket eu recomand sa faci tractiuni daca azi faci 2 maine faci 3 happy Nu are rost sa practici 2 sporturi ocupate doar de un singur sport eu am practicat fotbal nu te inalta dar iti dezvolta foarte mult piciorul.

| teomili a răspuns:

Intrebarea 1 : basket. Intrebarea2: da. Intrebarea 3 : habar nu am. Crezi ca eu fac sport asa de buna voie?

| Roxiiiiiiiii a răspuns:

Eu am facut volei si sunt destul de inalta 1.75 :d

| Alex_Skino_1994 a răspuns:

Salut,eu iti recomand basket, cel putin eu basket am jucat si m-am inaltat destul de mult, Sincer 2 sporturi pe zi.....pai nu iti recomand, ajungi mort acasa, poti alege si handbal si inot, depinde de ce ti-ar placea, ce te atrage mai mult.Succes!

| RrrRoberta a răspuns:

Pai...cred ca basketul te inalta cel mai mult, sau inotul! Poti face 2 ore din fiecare, aproape in fiecare zi. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| vyctor98ism a răspuns:

Toate sporturile, dar cel mai mult dupa parerea mea este inotul nici nu transpiri, eu am facut inot, dar m.am lasat pentru ca eu fac dans de 7 ani iar anul trecut in vara m.am dus si la inot, dar trebuia sa ma bazez doar pe un sport

| elenalorena a răspuns:

Sporturile carete inalta este handbal! 1 asta este parerea mea

| Radu_Tudor_1997 a răspuns:

Pai:

1.baschetul inalta si slabeste(mult), inotul iti pune toti muschii in miscare(slabeste si POATE inalta)si handbalul slabeste si inalta(nu chiar ca baschetul)

2.Si scoala, si 2 sporturi, dupa parerea mea este prea mare efortul

| ssaabbiinn a răspuns:

Salut! Basketul inalta cel mai mult. Nu, nu este prea mare efortul, pentru ca ajuta in dezvoltare. Pe mine ma inaltat cel mai mult basketul! Funda?big grin

| mixxjim a răspuns:

Inot, basket, dar si volei. Problema este insa ca foarte mult nu poti iesi din tiparul genetic oricat sport ai practica. Daca parintii si bunicii tai nu sunt foarte inalti nu prea sunt sunse sa iesi tu gigantul familiei happy Fa unul din sporturile amintite care te atrage mai mult dar fa-l organizat, cu un instructor/antrenor, nu sa alergi tu aiurea printre sporturi. Nu e foarte indicat sa te fortezi prea mult cu multe sporturi pe zi ca risti sa-ti suprasoliciti ficatul si sa faci vreo hepatita. Deci un singur sport, facut organizat si nu cere mai mult decat se poate happy

| Yabrin a răspuns:

Preietene eu am 1.87 din basket ....am facut 4 ani...totusi depinde ce iti place.

| catalingabriel1230 a răspuns:

Toate sunt bune dar cu efortul depinde de conditia ta fizica

| qpDenisa a răspuns:

Păi şi handbalul te inalta mult, eu joc. Si innotul, basketul etc. Si poti face si 10 sporturi in fiecare zi, te ajuta la dezvoltare!