| denisa03 a întrebat:

Hi TPU! O intrebare pentru cei care se uita la Mirai Nikki. S-a postat pe facebook un fel de "episod 27" continuarea de la "Yuno vine sa ma vada", dar nu avea traducere(se numeste Mirai Nikki Redial OVA Raw), deci unde pot gasi "episodul" cu traducere in romana? Sau macar in engleza?

2 răspunsuri:
| generator20 a răspuns:

Si eu astept sa vad in continuare daca se va mai continua seria 1 cu ep 27 sau va aparea seria a doua pentru ca si eu m-am uitat la serial si mi-a placut si astept o continuare si mersi pentru Ova Raw pentru ca nu stiam de el.
In caz ca aflu ceva o sa te anunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contrar parerilor ca serialul nu are sfarsit fericit,de fapt chiar are un happy end cum era prezis in jurnalul lui Yuno. Sincer chiar ma asteptam sa aiba un sfarsit neplacut,dar pana urma tema principala a acestui anime e ca iubirea invinge. Mi-am placut foarte mult acest anime deoarece avea de toate psihologic,horror,comedie, drama, romance, greu mai gasesti un asfel de anime. Ma astept ca sa aiba un sfarsit ca acela pe care l-a avut Death Note, dar din contra in opinia mea sfarsitul a fost chiar foarte tare.
Mirrai Nikki redial e ultimul episod care transupune chiar ultima parte al ultimului capitol din manga. Si nu stiu de ce s-a numit OVA fiindca contiuna cu actiunea din anime.