| littlechocolategirl97 a întrebat:

Hii:* E vara si m-am gandit sa ma apuc de citit cartibig grinbatting eyelashes
Dar nu stiu ce fel de cartithinking
Puteti sa imi dat-i titluri? si sa imi spuneti daca le gasesc pe internet.
As vrea carti frumoase, pentru adolescenti si fie >tarii::*

Dau fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| OmulUmbrei a răspuns:

Cronicile din Narnia- nepotul magicianului
Cronicile din narnia 2 -leul, vrajitoarea si dulapul
Cronicile din Narnia 3 -calul si baiatul
Cronicile din Narnia 4 -printul caspian
Cronicile din Narnia 5 -calatorie pe mare cu zori-de-zi
Cronicile din Narnia 6 -jiltul de argint
Cronicile din Narnia 7 -ultima batalie.
Omul Invizibil
Razboiul lumilor.
Singur pe lume.
Harry Potter colectia.
Shreck.
Amurg.
Luna noua.
Eclipsa.
Zori de zi.
fundita?

11 răspunsuri:
| Isabellaღ a răspuns:

Mie cel mai mult imi place cartea de Jane Austen – Mandrie şi prejudecată...o ador:X merita sa o citesti pe net nu cred ca o gasestisad
Mai e Maitreyi de Mircea Eliade,da aia nu e chiar atat de faina...
Astea sunt mai mult cu dragoste si din astea... daca vrei cu aventuri mie imi plac Cei trei muschetari de Alexandre Dumas(ii roman), Calatoriile lui Gulliver de jonathan swift si mie cam astea imi plac, pe net nu am gasit nici unasadsper ca te-am ajutat:*

| BlackR0se a răspuns:

Incearca setul cu carti Twilight :X

| Dema a răspuns:

Michel Zevaco-Crimele familiei Borgia
E cea mai superba carte pe care am citit-o vreo data.
Dragostea dintre Ragastens si Primevere(Beatrix) este atat de puternica incat nimeni si nimic nu ii poate desparti.
Iti dau cateva citate adorate de mine
"... spuse ca intelese din privirile lui Primevere dragostea pentru Ragastens."
"In departare doua umbre inlantuite la bordul "Stelei":Ragastens si Primevere, beti de fericire si de dragoste."
Si utlmimul capitul "Gradinile de la Monteforte" este super.
Sper sa o citesti bye!

| SameMistake a răspuns:

Poate, cu ocazia verii, te vei apuca de invatat sa scrii corect romaneste.

| madymadymadymady_4899 a răspuns:

Uite aici niste titluri de carti
1. ultimul cantec
2. jurnalul unei iubiri
3. draga john
4. accidentul
5. dragoste la prima vedere
sunt foarte frumoase cartile si se gasesc la librari sau biblioteci
autotul cartilor este Nicholas Sparks happymult succes happy

| maya_2794 a răspuns:

Iti recomand cartea "un vagabond milionar". este mult mai frumoasa decat filmul si este si potrivita pentru tine.te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beatrix - Honore de Balzac
Laleaua neagra - Alexandru Dumas
Lorelei - Ionel Teodoreanu
Eugenie Grandet - Honore de Balzac
Tess of the D`Urbevilles - Thomas Hardy
Dama cu camelii - Alexandru DUmas
2 ochi albastri - Thomas Hardy
Enigma Otiliei - George Calinescu

Mie mi-au placut. Sunt de dragoste, pentru adolescenti.

Sper ca te-am ajutat.happy

| sonia7026 a răspuns:

Twilight...le gasesti in romana pe toate pe internet si sunt super frumoase happy

| stefyyy a răspuns:

Daca vrei sa citesti o carte frumoasa pe care ti o recomand este,, nostradamus"! o poveste simpla de iubire intre doi copii! funda!

| Complicat a răspuns:

Citeste cartile lui Swen Hasselwinking

| kyDoOx a răspuns:

Pai twilight(amurg) sunt mai multe carti aparute acum ai putea sa citesti pe net sau sa le cumperi:)http://www.librarie.net/......ela-Frunza lectura placuta;) sper sa-ti fie de folos:)