| MaryLoveAnime a întrebat:

Iata o scrisoare mica care am facut-o in ora de romana(ne-a cerut profesoara). Deci trebuia sa ii scriu surorii mele, Mirela, care a obtinut o bursa in Germania, in care sa-i explic situatia de la noi din familie :

Draga Mirela,

Te felicit pentru marea ta reusita, stiu ca ti-am spus-o de vreo zece ori inainte sa pleci, sper ca nu ai ratat autobuzul, dar am simtit sa ti-o zic din nou, FELICITARI! Acum sa-ti spun cum sta treaba. Tocmai am aflat ca o sa avem o colega noua, debea astept! Mama se simte din ce in ce mai bine. Tata face un gratar, mai in sange, cum iti place tie. Te rog sa o saluti pe prietena mea, Luiza, o sa-ti scriu adresa in urmatoarea scrisoare.
Mamaia tot intreaba de tine, i-am repetat de mii de ori, dar tot nu intelege.Stii ca eu fac germana, nu-i asa? Deci nu ezita sa -mi scrii in germana.
Te intreaba mama cum sunt locurile, oamenii, profesorii, da, profesorii, sunt ingaduitori?
Cu drag sora ta, Maria...

PS-Tataia inca nu isi gaseste papucii, a uitat ca i-am aruncat!
Nu tot ce scrie mai sus este adevarat. Ce parere aveti? As dori pareri cat mai diferite. Va multumesc. In curand (cand o sa-mi gasesc foaia ) o sa postez alta lucrare de-a mea, in care clasa noastra era blocata in scoala.Era chiar in preajma tezelor, pe 10 mai.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Interesanta...o sa iei o nota buna probabil!
...dar nu te apuca acum sa iti spui toate temele pe site, ca la un moment dat devii neinteresanta!
... oricum bv.e o lucrare ce merita 9 sau 10!

1 răspuns:
| NoMusicNoLife a răspuns:

E amuzanta... imi place love struck

PS: sa-mi trimiti un mesaj cu linkul de la cealalta lucrare cand o vei posta. sunt tare curioasa ce ai scris tongue

Byyyz :*

NoMusicNoLife