| allyson a întrebat:

Idei despre cum aș putea să mă costumez drept Elisabeta I a Angliei? Nu vreau să închiriez costum sau ceva de genu. Ceva simplu și la îndemâna oricui. Dau fundiță pentru cele mai bune sugestii.

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Pia ar trebui sa ai o rochie lunga cat mai sclipitoare in ntr-o culoare descfhisa cum ar fi bej, galben, auriu, cu un decoltewu cat mai patrat,, sa iti pui un guler inalt si cat mai incretit, si sa fii blonda sau sa iti faci o coafura cu parul prins la spate intr-un coc si cu fruntea cat mai libera. Pe sub rochie ai putea sa iti pui cat mai multe fuste scurte si cu pliuri, ca sa dea inpresia aia de rochie unflata ca in epoca medievala.

1 răspuns:
| Enys a răspuns:

Da-mi fundita si iti zic, uite treaba este sa cosi de mana materiale mai de exemplu ate si ace si iti trebuie urmatoarele culori:rosu sus si jos galben sclipitor si nu trebuie acoperiti umeri si este o fusta si pe la maini trebuie alb. fundita.