| LaMLaMlaMa a întrebat:

Idei petrecere in pijamale, si ce lucruri ar trebui aduse la o petrecere in pijamale? a, si vreau sa fie un stil ROZ.

Răspuns Câştigător
| Cristinaaa a răspuns:

Stabiliti impreuna cati copii urmeaza sa fie invitati la petrecere. Gandeste-te bine daca ai unde sa-i culci pe toti si, mai ales, fa rost din timp de saltelele si paturile suplimentare de care cu siguranta vei avea nevoie.

Invita-i din timp: fie in scris, fie telefonic

Asigura-te ca atat parintii, cat si copiii stiu ca petrecerea se va desfasura sub supravegherea unui adult. Roaga-i pe toti sa confirme participarea, ca sa nu te trezesti cu prea multi sau prea putini invitati pe cap.

Cere-le sa isi aduca propria perna si, eventual, ceva usor de invelit.

Fa rost de cat mai multe jocuri pentru grupuri mai mari de copii, gen carti, scrabble, monopoly, remy. Incearca sa ii "scoti din calculator" macar pentru o seara, daca poti. Pregateste si niste filme bune, in special comedii, pe care le vor putea viziona in cazul in care nu vor adormi prea usor.

Fa provizii in concordanta cu numarul invitatilor: prajiturele, alune, chipsuri, fructe si sucuri. Si nu uita de floricele...

Ascunde tot ce este casabil, elibereaza cat mai mult spatiu. O petrecere in pijamale nu are niciun haz fara o bataie zdravana cu perne, iar in timpul acesteia nimic nu este in siguranta.

Nu uita de micul dejun de a doua zi. Pregateste mai multe tipuri de cereale si cateva cutii de lapte proaspat si nu vei da gres. Nu trebuie sa te complici cu meniuri sofisticate, copiii s-au strans pentru distractie, nu pentru mancare.

Stabileste regulile foarte clar inca de la inceput! In momentul in care au venit toti invitatii strange-i in camera de zi si precizeaza-le foarte clar unde au voie sa intre si unde nu, ce au voie sa faca si ce le este interzis.

Stabileste limitele in utilizarea telefonului si nivelul de zgomot admis, mai ales daca stai la bloc.

Daca nu le vei mai permite sa iasa din casa pana dimineata spune-le foarte clar de la inceput, sa nu existe dubii.

Nu lasa desfasurarea petrecerii pe umerii copilului tau, caci nu se va descurca singur. Fie din neatentie, fie de jena nu isi va admonesta musafirii in cazul in care vor face prostii.

Ramai cu ochii pe ei, fara sa le strici insa buna dispozitie.

Succes si distractie placuta! FUNDITA?

7 răspunsuri:
| candydream a răspuns:

Pai daca vrei sa fie un stil roz ai putea sa faci o "regula"ca toata lumea sa aiba pijamalele roz.
Sa faceti o parada a modei
Spuneti povesti de groaza si de ras
Vizionati un film de comedie sau de care va place
Va faceti unghiile
Va bateti cu perne
Ascultati muzica si dansati
Puteti juca:carti, scaunele muzicale si ce mai stiti voi.

| ELD a răspuns:

Sa nu uitati pijamalele!:devil))[Atentielaughing] pai ceva de mancat :snacksuri, poate si o pizza cevasmug, ceva de baut. O idee:popcorn si va puteti uita la un film de groaza si sa vedeti care baga capul in perna cel mai repedelaughing, muzica de care va place vouA sau faceti fiecare dintre voi playlist`uri de exemplu cu cele mai stupide melodii si care le suporta mai mult primeste stiu eu ce chestie, alte idei iti vin pe moment:* SuCCeS!

| Minks a răspuns:

Popcorn, alune, fistic, reviste, carti de joc, filme si suc/alcool. happy

| Alee_9909 a răspuns:

Perne, puteti sa aveti un casetofon, saci de dormit(asa am vazut in filme)...

| BisUltras a răspuns:

Poi ai nevoie de pijamale roz. Dupa ai nevoie de suc, bere, vin etc bautura dupa vezi tu ceva covrigii alune etc din astea. Dupa muzicaaaaaaa, o camera libera... cine stie ce nebunii le trec la unii prin cam smug si mai ai nevoie de mult calm ca o sa vina vecinii sa faca reclamatie big grin

| LaMLaMlaMa explică:

+sunt copil, fata de 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fraiera