| ADY_5784 a întrebat:

Ieri am fost la strand si ce surpriza, m-am ars. Aseara mi-a dat bunicamea cu iaurt pe spate, si acum inca ustura, ce trateaza arsura sau ce stiti voi?happy

7 răspunsuri:
| KattyUnknown a răspuns:

Mergi la farmacie si iti iei o crema de clmare.tongue

| pasniciucbogdan a răspuns:

Pai daca nu ti-a disparut mai date cu iaurt e cel mai bun pentru vindecarea arsurilor (funda?)

| Alecu53 a răspuns:

Sau cand te mai duci la strand si dor stii ca te arde soarele ia-ti o crema sau ceva care sa te protejeze de razele soarelul.

| SkyBlue a răspuns:

Cel mai bun medicament pentru arsuri este seva plantei aloe vera, este foarte buna, ar trebui sa incerci.La fel am patit si eu, dar mi-a trecut cand am dat cu aloe verahappy

| sabrina2002 a răspuns:

Da te cu ulei babye jonson e foarte bun pot sa se dea si adultiii cu el

| Almássy a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa te dai in continuare cu iaurt sau sa faci o baie cu lapte pe zona aia... eu de exemplu am incercat orice ca sa racesc zona unde eram arsa, am pus si gheata laughing

| anna2800 a răspuns:

Fii atent sa nu-ti pui cuburi de gheata pentru. ca faci mai rau dati cu o crema de corp sau ce te iti poate hidrata pieleabmai bine...