| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am mers la tara si pe la 00:00-01:00 am mers cu unchiul meu sa vedem cum se colinda si ne-am distrat. Toata lumea dadea cu petarde si dadea si unchiul meu, scotea 2 din buzunare,le dadea foc si le arunca in spate. Apoi apar gaborii (politia),ne perchezitioneaza, ii confisca petardele unchiului si ii da amenda 2 milioane. Ne-a tinut 30 min. in frig ca sa scrie o tampita de amenda. "Poate se va imbogati politia romana cu 2 milioane luate de la mine poate." adauga unchiul meu si luandu-se putin in gura cu jandarmii si ofiterul. Apoi ajungem acasa si imi spune "nu zici la nimeni,ramane intre noi,da?" Culmea, cand scria amenda mai erau si altii care dadeau dar pe aia nu-i vedeau si auzeau... Ce parere aveti de politia romana?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebare de cacao.

| Superior a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am cerut o opinie ce credeti despre politia romana care e de cacaco, iau un suspect si apoi se prefac ca nu mai vad...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au aplicate legea. Ca nu au putu sa o aplice tuturor care o incalcau in momentul ala si ati avut voi ghinion... aia e, pare frustrat, dar ati gresit platiti. SIMPLU

| mihai69 a răspuns:

Bravo lor!

| Superior a răspuns (pentru mihai69):

Bravo...da...ce raspuns/opinie ai si tu

| mihai69 a răspuns (pentru Superior):

Păi asta e opinia mea: bine au făcut! Și nu e musai să prinzi toți infractorii ca să faci fenomenul să dispară. E suficient să prinzi unul sau doi dintre cei mai răi și să le dai pedepse exemplare; restul, cu timpul, vor renunța.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au actionat cum trebuie.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum trebuie? Trebuia sa ne tina in frig 30 min pentru. o amenda si nici macar nu ii auzeau pe ceilalti cum dadeau cu petarde. E corect ca doar unchiul meu sa fie nedreptatit si apoi politia sa se prefaca ca nu aude si pe altii dand cu petarde? Esti penibil!

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Atat dureaza in mod normal, dar cum tu probabil ai 10 ani, normal ca ti se pare ca ti s-a facut o nedreptate.