| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi s-a întâmplat ceva foarte ciudat, ma rog mi se mai întâmplase în înainte dar ieri... Deci, ieri trebuia sa merg cu o prietena de-a mea sa ii caut un cadou lu maica-mea(azi e ziua ei) și așteptam sa vina tatăl prietenei mele acasă sa poată pleca. Bun așteptam eu și îmi vine în minte o idee, ce ar fi sa îmi zică asta acum ca nu mai merge sau sa pățească ceva taică-su sa nu mai poată merge. La vreo 10 minute după ce îmi venise gândul asta o vad pe prietena mea ca plângea la web, speriata o întreb ce are și îmi spune ca nu mai merge ca tocmai a aflat ca bunica ei a făcut preinfarct și e în spital.Omg am rămas șocată. Bun, am plecat singura foarte bulversata. In timp ce era prin oraș singura și cautam ceva pentru maica-mea, ma gândeam ca mai bine o sunam pe alta amica de-a mea sa o rog pe ea sa meargă cu mine. La nici 5 minute după gândul asta o vad pe amica respectiva, era cu părinți prin oraș.
Ce e cu toate aceste coincidente¿? Nu vi se pare ciudat? Menționez ca faze de genul mi se mai întâmplau dar de ceva vreme mi se întâmplă foarte des.

Răspuns Câştigător
| ȘtefanLamas a răspuns:

Nu este nimic anormal. Ar trebui sa intelegem ca sta in puterea noastra de a ne modifica propriul viitor doar gandindu-ne la acest lucru puternic si profund. Gandeste-te ca noi, oamenii, suntem cu interconectati intre noi prin intermediul mintii si a constiintei noastre. De aceea, uneori putem primi informatii(din exterior), sub forma de ganduri, despre persoane pe care nici macar nu le cunoastem. E ceva perfect normal, singurul care-i atribuie denumirea de "paranormal" e constiinta noastra moderna, ce nu ne poate permite libertatea de a ne imagina; totul trebuie sa aiba un sens logic pe baza legilor fizicii.
Ar trebui sa-ti dezvolti aceasta capacitate. Anunta-ma pe privat, daca doresti mai multe informatii.

Numai bine!

13 răspunsuri:
| lexony a răspuns:

Ti s intampla pentru ca esti tare.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
asa mi se intampla si miehappy
ma gandesc la o persoana si dp cateva minute aparehee hee

| anda1313 a răspuns:

Te rog din suflet gandeste-te putin la mine, ca imi trimite X, un mesaj ca ii este dor de mine si ca isi cere scuze. Please. Ca se pare ca ai puteri paranormale si acum as avea nevoie de niste ajutor de acest gen.Please.Help.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte interesant(nu ciudat) acest lucru, dar cred ca sunt doar simple coincidentewinking.

| MisterKat a răspuns:

E posibil sa fie doar o coincidenta. Dar in astorlogie, de exemplu se spune ca nimic nu este intamplator.

| anad a răspuns:

S-ar putea sa fie simple coincidente, dar nu-i exclus si sa detii unele abilitati de comunicare telepatica. Exista carti si studii despre felul cum poti prin antrenament sa controlezi acest fenomen.

| Frozen a răspuns:

Poate ai avut un Deja vu

| Helvete a răspuns:

Si mie mi se intampla asta intr-o perioada. La fel, ma gandeam la ceva si se petrecea, asta intamplandu-se foarte des. A durat cam o saptamana chestia asta, apoi nu s-a mai intamplat, decat foarte rar. Chiar nu stiu ce poate fi... thinking

| JesterRO a răspuns:

Crezi in telepatie? Exista.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
Eu zic sa te linistesti happy Asa am patit si eu de cateva oriwinkingE doar o simpla concidentabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La multi ani pentru maica-ta! Nu e ceva neobisnuit. orcarei persoane i se poate intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti diferita de ceilalti...ai un dar ceresc! Puteri paranormale: medium! Felicitari!

| Pisiii :x a răspuns:

laughing
Ar trebui sa te simti mandralaughing