| anonim_4396 a întrebat:

Imi dati niste retete de bucatarie. mai ales de felul2 si praziutritonguefundizsa

Răspuns Câştigător
| Zero a răspuns:

Fyona... am o reteta de prajituri foarte usoarabatting eyelashes un fel de pandispan happy cu visine sau capsuni happy...
1.se iau 8 oua si se amesteca cu 2 cani de zahar la viteza mare, pana ajunge un fel de crema,
2.se adauga peste acea crema o cana de faina si o jumatate de cana de ulei,
3. se iau cate visine crezi tu ca vrei sa bagi in prajitura sau capsuni dupa gust happy... visinele le scoti samburi si le dai prin faina
apoi le bagi in prajitura
4. torni aluatul intr-o tava inalta, pentru ca va creste mult si tava trebuie sa fie inalta happy
5. o pui la cuptor si si o lasi vreo ora jumatate, intre timp
daca vrei sa vezi daca s-a copt iei un cutit, si il infigi usor in prajiturahappy daca nu se ia nimic pe cutit inseamna ca e coapta
acum spor la treaba si pofta bunaahappy

2 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Intra pe www.ardei-iute.ro si este pe partea stanga,, diverse,, dai acolo.
P. S mai sunt si trucuri explicate:D

| Anonim951 a răspuns:

Uite aici pentru prajituri ==> http://www.prajituri.info, ai de unde alege iar pentru felul 2 ai aici ==> http://www.reteteculinare.ro Funda? :)