| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate da cineva idei pentru a scrii o poveste de iubire care trece prin multe incercari?¿

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai ia sa vedem doi tineri se intalnesc pe malul marii intr-o vacanat de vara, se iubesc dar timpul trece si ei pleaca ficare in tara de origini, pierd legatura, incep sa se caute cand se gasec parintii nu sunt de acord cu relatia, apoi apare un el sau o ea care incerca sa-i desparta dar dragostea invinge si ar fi si mai interesant daca ar fi de religii diferite (musulman sau budist si catolic sau ortodox) si ar mai inteveni si un copil in urma acelei vacante de neuitat.

| shalimar a răspuns:

Un el si o ea se iubesc.la un moment dat se despart din cauza alteia care il santajeaza cu ceva, ea pleaca din tara, unde naste fara stirea lui, trec vreo 5 ani, un mafiot ii omoara copilul si o forteaza sa se casatoreasca cu el.mai trec vre 2 ani in care ea se comporta ca o leguma din cauza mortii copilului ei, sotul o bate in permanenta, ea se hotaraste sa il omoare, si impreuna cu cel mai bun prieten al sotului, mafiot si el, planuieste sa ii ia ea locul, spunand ca sotul ei a trebuit sa plece din tara. dupa alti 2 ani ea este o femeie puternica, o asasina fara remuscari, dovedindu-se chiar inteligenta.se reintalneste cu el, lui nevenindu-i sa creada ce a devenit, si o intreaba ce s-a intamplat in toti acesti ani, unde este sufletul ei bun pe care il stia. ea ii spune sa se urce in masina si il duce la cimitir unde e ingropat copilul ei si ii spune ca acolo este sufletul ei.ca sufletul ei a murit odata cu copilul lor. el incepe sa planga, ii spune de ce s-a despartit de ea, ii spune si ea ce s-a intamplat si se termina cu ei doi imbratisati in fata mormantului copilului lor.lacrimogena big grin