| lovelybuterfly a întrebat:

Imi poate recomanda si mie cineva o carte sau chiar mai multe de fictiune(cu vampiri, varcolaci, ingeri.etc) ador timpul acesta de carti si acum nu prea am ce face.Sau ceva de tradus din spaniola...

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Luna Plină-Kelly Armstrong, cu vârcolaci, seria Anita Blake Vampire Hunter de Laurell K Hamilton, PC Cast-seria Casa Nopţii, Jurnalele Vampirilor de LJ Mead, Academia vampirilor-Richelle Mead, Justin Somper-seria Vampiraţilor, Stephenie Meyer-saga Amurg, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, cu vampiri, vârcolaci şi alte fiinţe fantastice.

8 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Hotel Transilvania-e cu vampiri
Lună Plină de Kelley Armstrong-e superbă cartea, e cu vârcolaci happy
Cavalerii Apocalipsei-e despre apocalipsa dar e foarte interesantă povestea

| nuckelave a răspuns:

Interviu cu un vapir sora mea mai mare o citit-o

| fatacuesarfaroz a răspuns:

Vampiri sudului, cronicile vampirilor, academia vampirilor, amurg, casa noptii, jurnalele vampirilor, ucenicul vampirului, hotel transilvania, betia sangelui... majoritatea sunt cu vampiri big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnul - primul volum din seria Casa Noptii - editura Litera
Tradarea (Casa Noptii Volumul II)
Intra in casa noptii, noaptea te cheama - Tradarea Volumul II
Alianta diabolica. Istoria implicarii nazistilor in ocultism
Autor: Peter Levanda
Editura: LUCMAN
Cea mai usoara cale (Bazata pe ho’oponopono, arta hawaiiana pentru rezolvarea problemelor)-Editura: METEOR PRESS
Autor: Mabel Katz

| alexpopa a răspuns:

Daca deja de binecunoscutele romane semnate de Stephenie Meyer ( Amurg, Luna plina, eclipsa), poti incerca carti apartinand autorului L.J.Smith.
Vampires Diares - english language la doar 28 de Ron.

http://www.colibris.ro/the-vampire-diaries/ro/

Lectura placuta!

| alexpopa a răspuns:

Am uitat sa mentionez in postul trecut, dar la colibris.ro poti gasi si carti in limba spaniola.
http://www. colibris.ro/books/spanish-books/ro/

| indiangirl a răspuns:

citeste amurg sau mai bine zis twilight...sau new moon( luna noua) e cu vampiri eu am vazut filmu`

| humveeboy a răspuns:

Se pare ca ai primit cateva raspunsuri, ti-as recomanda Cronicile Vampirilor de Anne Rice Toate 8 volume sunt fascinante! Primele 5 ti-as spune unde sa le gasesti dar nu stiu daca am voie aici!