| ことみ a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva toate genurile de anime?

Răspuns Câştigător
| izaaa a răspuns:

Http://forum.anime-club.ro/main.php?m=AnimeDB&p=genre
http://forum.anime-club.ro/main.php?m=AnimeDB&p=genre&show=6
http://ro.wikipedia.org/wiki/Anime

Aici este prezentata lista de genuri. Cu un click pe oricare din aceste genuri, veti ajunge la lista de anime care va prezenta doar titlurile care intra in acel gen!

Actiune Aventura Comedie
Copii Dementia Demoni
Detectiv Drama Ecchi
Fantezie Game Ghibli
Hentai Horror Istoric
Magie Martial Arts Masini
Mecha Mister Muzica
Parodie Romantic Samurai
SciFi Scoala Shoujo
Shoujo Ai Shounen Shounen Ai
Spatiu Sporturi Super Puteri
Vampiri Yaoi Yuri

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Ar insema sa scriu 3 zile Fie-ti mila

| tecurex a răspuns:

Sunt multe genuri de anime dar singurele pe care le stiu eu sunt manga si hentay dar daca iti plac manga iti recomand AnimeKage (aici apar ep noi din manga si sunt traduse in romana ) si hentay iti recomand daca ai peste 18 ani tongue

| さいゆき a răspuns:

Genurile de anime'uri (anime genre): action, adventure, comedy, drama, slice of life, fantasy, supernatural, horror, mistery, psychological, romance, science fiction, tournament.

Mai sunt si temele anime'urilor (anime themes): alien, art, assassins, cyborg, demon, dragons, ecchi, harem, magic, martial arts, mecha, military, music, ninja, pirates, revenge, samurai, school, shinigami, space, spirits, sports, superpowers, terrorists, thriller, vampires, shoujo-ai, shonen-ai, yaoi, yuri, hentai.

| danadrian26 a răspuns:

Uite aici SPAMuser/10651/danadrian26