| tomy111 a întrebat:

Imi puteti da legende ale vampirilor sau varcolacilor?
fundita pentru cea mai scurta si la obiect.

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Nu e scurta, dar e super! : http://bitefight2underworld.wordpress.com/2008/02/26/legenda-vampirilor/

3 răspunsuri:
| SiminaSalvadore a răspuns:

Faci un referat despre fiinte imaginare, nu-i asa?

| utilitati a răspuns:

Uite aici un site : http://adf.ly/533Bo

| xXxV4mPiR3xXx a răspuns:

Vampirii se hranesc cu sange ale creaturilor vii.

Aparitia vampirilor :
Un corp cu o rană ce nu a fost tratată cu apă fierbinte era de asemenea un risc.
Identificare :
Găurile care apar în pământ peste mormânt au fost luate drept ca un semn de vampirism. Cadavre bănuite că ar fi vampiri au fost, în general, descrise ca având un aspect mai sănătos, grăsuț, ce nu prezintă semne de descompunere. În unele cazuri, atunci când mormintele suspecte au fost deschise, sătenii au descris cadavrele având sânge proaspat de la o victimă pe toată fața acestuia.

Vampirii nu se reflecta in oglinda, nu au umbra si tanjesc dupa sange!