| Crissti69 a întrebat:

Imi puteti spune va rog cum as putea sa-mi fac manual un detector de metale?
P.S. Nu vreau raspunsuri de genu:ia-ti 4 magneti puternici si mergi cu ei deasupra pamantului pentru ca va atrage metalul din pamant sau: mergi la magazin si cumpara-ti unul. plzz raspuns rapid
Dau funda happy

3 răspunsuri:
| Crissti69 explică:

Nu am reusit cum ai zis tu! sad

| FundasulDePeTPU a răspuns:

Iei un bat in forma de prastie, apoi legi o sfoara de ambele capete si cand vrei sa detectezi un metal dai odara cu degetul de ara aia si incepi sa simti o usoara atragere spre un anumit loc, acolo se afla fier....acest mecanism detecteaza fier deoarece acea vibratie provoaca niste unde. Funda?

| Crissti69 explică (pentru FundasulDePeTPU):

Am sa incerc maine si daca imi merge iti dau big grin
Merge si daca pamantul e ingletat?