| SCOOBY DOO a întrebat:

Imi spuneti si mie niste bancuri cu culmi

Răspuns Câştigător
| ASimpleUser a răspuns:

Culmea limbii franceze: Sa-ti otravesti profesoara de franceza cu verde de Paris.
Culmea croitoriei: Sa cosi o pereche de chiloti pentru fundul marii.
Sa intorci pe dos costumul lui Adam.
Culmea sovaielii: Sa ezit, sa nu ezit...
Culmea cruzimii: Sa-ti omori timpul.
Culmea melancoliei: Sa cazi pe ganduri si sa-ti spargi capul.
Culmea inotului: Cu o mana sa inoti, cu cealalta sa dai din picioare.
Culmea unui cutit de bucatarie: Sa taie pofta de mancare mesenilor
Culmea lacomiei: Sa mananci bataie si sa nu te saturi!
Culmea orei exacte: Sa pui ceasul dupa radio si sa-l uiti acolo.
Culmea justitiei: Sa condamni o prostituata sa-si execute pedeapsa la locul de munca.
Culmea tehnicii yoga: Sa-ti tragi un cap in gura!
Culmea prostiei: Sa stingi lampa si sa aprinzi un chibrit ca sa verifici daca s-a stins.
Culmea fizicii: Sa pasti un cal putere pe un camp magnetic.
Culmea ceasului desteptator: Sa sune ocupat...
Culmea somnului:Sa visezi ca dormi.
Culmea mizeriei: Sa aiba purecii paduchi.
Culmea orbului: Sa-si vada moartea cu ochii.
Culmea agronomiei: Sa faci sa infloreasca un boboc de rata...
Culmea fitness-ului: Sa reuseasca sa slabeasca un ardei gras.
Culmea pescuitului: Sa pui scrum de tigara in ac si sa prinzi peste afumat.
Culmea zgarceniei: Sa-ti pui ceasul cu trei ore in urma, ca sa faci economie de timp.
Culmea rasismului: Sa bei whisky "Black & White" din pahare diferite.
Culmea timiditatii: Sa dai inapoi in fata unui ceas care o ia inainte...
Culmea graviditatii politice: Sa intrerupi o sarcina de partid...
Culmea culmilor: Mutul sa-i spuna surdului ca orbul se uita la ei.
Culmea zborului: Sa zbori pe cerul gurii.
Culmea dresajului: Sa imblanzesti fiare vechi.
Culmea înghesuielii: "Sa circule soferul de la autobuz pe scara."
Culmea spatiului locativ: "Sa locuiesti într-o camera de filmat."
Culmea biosintezei: "Sa manânci prune si sa urinezi tuica"
Culmea politetei: "Sa împingi o baba pe scari si apoi sa o întrebi de ce se grabeste."
Culmea stomatologiei : "Sa scoata dentistul dintii unui pieptene."
Culmea rabdarii : "Sa-ti numeri firele de par cu manusa de box".
Culmea cutremurullui : "Sa urci cu liftul si sa cobori cu apartamentul..."
Culmea puterii: "Sa tragi cu Arcul de triumf!"
Culmea muzicii populare: "Sa cânti o doina la fluierul piciorului!"
Culmea vitezei : "Sa alergi în jurul unui stâlp pâna îti vezi spatele."
Culmea economisirii energiei electrice "Sa pui la usa o tablita pe care sa scrie: "Nu sunati mai ies eu din când în când"."
Culmea mâncari: "Sa manânci piept de gaina si sa ramâi cu sutienul în gât."
Culmea raidurilor aeriene NATO în Yugoslavia: "Pleaca la atac patru avioane invizibile si se-ntorc sase."

fundita please!

9 răspunsuri:
| FursecCuCiocolata a răspuns:

Sunt multe iar eu iti voi spune cateva care sper sa iti fie de folos:
Culmea fotbalului: Sa dai gol in direct si sa ratezi in reluare.
Culmea prostiei: Sa impingi o babuta pe scari si sa o intrebi de ce fuge.
Culmea infidelitatii: Sa iti inseli amanta cu sotia.
Culmea culmiilor: Everestul!
Culmea lacomiei: Sa iei pumni si sa nu te mai saturi.
Acestea sunt doar cateva culmi dar sper ca te-am ajutat oricum;)
Daca mai vrei bancuri cu culmi mai poti gasi o groaza si aici:D:)
http://bancuri.cere.ro/Culmi-12.html
Astept funda plss:x:*:)>-

| BipBip a răspuns:

Culmea zgarcieniei - sa iti arda casa si sa dai bip la pompieri

Culmea foamei - sa mananci un piept de pui si sa ramai u sutienul in gura

Culmea forbalului - sa deschizi frigiderul sa sa strigi GOL

Culmea geloziei - sa fii gelos pe soare ca iti arde nevasta

Culmea cruzimii - sa iri omori timpul

Culmea auzului - sa auzi cum se crapa de ziua

Sper ca iti pla :X:X:X

| BipBip a răspuns:

Culmea zgarcieniei - sa iti arda casa si sa dai bip la pompieri

Culmea foamei - sa mananci un piept de pui si sa ramai u sutienul in gura

Culmea forbalului - sa deschizi frigiderul sa sa strigi GOL

Culmea geloziei - sa fii gelos pe soare ca iti arde nevasta

Culmea cruzimii - sa iri omori timpul

Culmea auzului - sa auzi cum se crapa de ziua

S-au daca vrei un site mare uite aici
http://www.haioase.net/bancuri/culmi-1153.htm

Sper ca iti plac :X:X:X

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Un tip batran si foarte bogat era grav bolnav. Vin unele dintre rude sa-l viziteze si intalnesc medicul.
- Doctore, mai e vreo speranta?
- Niciuna! Pacientul se va vindeca!

Era pe timpul Odiosului.
In piata Matache Macelarul, o batrana cu cateva ciolane intr-o punga, pe care reusise sa le cumpere dupa lungi ore de stat la coada, isi facea cruce zicand:
- Multumesc Doamne ca am reusit sa cumpar ciolanele astea!
- Nu se zice asa, matusa! -o corecta un "baiat cu ochii albastri"
- Da' cum se zice?
- Multumesc, tovarase Nicolae Ceausescu!
- Da? Si dupa ce n-o sa mai fie tovarasu'?
- Abia atunci sa multumim lui Dumnezeu!

Bunicul si nepotul greblau in gradina. Nepotul gaseste o rama care tocmai iesise din gaura si incerca s-o bage inapoi.
- Nu poti baiete, fiindca rama e prea moale si n-o poti impinge!
- Pui pariu cu mine pe cinci dolari?
Bunicul accepta provocarea, nepotul intra in casa, ia un tub de spray cu lac, spreiaza rama, care in doua minute devine rigida. Nepotul o baga astfel in gaura.
Bunicul plateste amenda. Mai tarziu intra bunicul in casa dar ia si sprayul cu el. Iese peste vreo juma' de ora cu alti cinci dolari si i-i da nepotului.
- Bunicule, ce batran esti, ai uitat ca mi-ai mai platit odata!
- Nu nepoate, astia-s de la bunica!

| ASimpleUser a răspuns:

Culmea limbii franceze: Sa-ti otravesti profesoara de franceza cu verde de Paris.
Culmea croitoriei: Sa cosi o pereche de chiloti pentru fundul marii.
Sa intorci pe dos costumul lui Adam.
Culmea sovaielii: Sa ezit, sa nu ezit...
Culmea cruzimii: Sa-ti omori timpul.
Culmea melancoliei: Sa cazi pe ganduri si sa-ti spargi capul.
Culmea inotului: Cu o mana sa inoti, cu cealalta sa dai din picioare.
Culmea unui cutit de bucatarie: Sa taie pofta de mancare mesenilor
Culmea lacomiei: Sa mananci bataie si sa nu te saturi!
Culmea orei exacte: Sa pui ceasul dupa radio si sa-l uiti acolo.
Culmea justitiei: Sa condamni o prostituata sa-si execute pedeapsa la locul de munca.
Culmea tehnicii yoga: Sa-ti tragi un cap in gura!
Culmea prostiei: Sa stingi lampa si sa aprinzi un chibrit ca sa verifici daca s-a stins.
Culmea fizicii: Sa pasti un cal putere pe un camp magnetic.
Culmea ceasului desteptator: Sa sune ocupat...
Culmea somnului:Sa visezi ca dormi.
Culmea mizeriei: Sa aiba purecii paduchi.
Culmea orbului: Sa-si vada moartea cu ochii.
Culmea agronomiei: Sa faci sa infloreasca un boboc de rata...
Culmea fitness-ului: Sa reuseasca sa slabeasca un ardei gras.
Culmea pescuitului: Sa pui scrum de tigara in ac si sa prinzi peste afumat.
Culmea zgarceniei: Sa-ti pui ceasul cu trei ore in urma, ca sa faci economie de timp.
Culmea rasismului: Sa bei whisky "Black & White" din pahare diferite.
Culmea timiditatii: Sa dai inapoi in fata unui ceas care o ia inainte...
Culmea graviditatii politice: Sa intrerupi o sarcina de partid...
Culmea culmilor: Mutul sa-i spuna surdului ca orbul se uita la ei.
Culmea zborului: Sa zbori pe cerul gurii.
Culmea dresajului: Sa imblanzesti fiare vechi.
Culmea înghesuielii: "Sa circule soferul de la autobuz pe scara."
Culmea spatiului locativ: "Sa locuiesti într-o camera de filmat."
Culmea biosintezei: "Sa manânci prune si sa urinezi tuica"
Culmea politetei: "Sa împingi o baba pe scari si apoi sa o întrebi de ce se grabeste."
Culmea stomatologiei : "Sa scoata dentistul dintii unui pieptene."
Culmea rabdarii : "Sa-ti numeri firele de par cu manusa de box".
Culmea cutremurullui : "Sa urci cu liftul si sa cobori cu apartamentul..."
Culmea puterii: "Sa tragi cu Arcul de triumf!"
Culmea muzicii populare: "Sa cânti o doina la fluierul piciorului!"
Culmea vitezei : "Sa alergi în jurul unui stâlp pâna îti vezi spatele."
Culmea economisirii energiei electrice "Sa pui la usa o tablita pe care sa scrie: "Nu sunati mai ies eu din când în când"."
Culmea mâncari: "Sa manânci piept de gaina si sa ramâi cu sutienul în gât."
Culmea raidurilor aeriene NATO în Yugoslavia: "Pleaca la atac patru avioane invizibile si se-ntorc sase."

fundita please!

| apples a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? cu=bancuri+culmi

| Manne a răspuns:

Culmea limbii romane: Sa gasesti in meniul unui restaurant Mancare de limba romana.
Culmea norocului:Sa-ti dai autogol si sa fie offside.
Culmea nesimtirii:Sa te caci la usa unuia si sa ceri hartie.
Culmea culmea nesimtirii!:Sa mai ceri ca nu ti-a ajuns.
Culmea curei de slabit:Sa slabeasca un ardei gras.
Culmea fotbalului:Sa dai gol in direct si sa ratezi in reluare.
Culmea sarutului:Sa te saruti cu o gura de canal.
Culmea vitezei:Sa alergi in jurul unui pom pana iti intra p**a in cur.
Culmea foamei:Sa mananci un piept de pui si sa ramai cu sutienul in gura.

| NyCoLeTaaa a răspuns:

1)Bula o roaga pe maica-sa sa-i dea bani pentru inghetata, dar fara reusita.
- Mama, daca-mi dai bani, iti voi spune ceva interesant despre tata.
- Uite banii, ia spune-mi, ce stii despre tata?
- Ca face acelasi lucru cu vecina ce faci si tu cu vecinul...
2)Un tanar merge la preot:
- Parinte, am venit sa ma spovedesc.
- Nu este nevoie, ti-am citit blogul!
3)In avion, la clasa intai, o doamna e asezata langa un domn. La un moment dat, ea incepe sa stranute si de fiecare data incepe sa tremure din toata fiinta ei, dupa care isi sterge delicat nasul.
Istoria se repeta, la care domnul de langa ea i se adreseaza:
- Ma scuzati, nu vreau sa va inoportunez, dar mi-e imposibil sa ma abtin sa va intreb: de ce tremurati asa de tare de fiecare data cand stranutati?
- Pentru ca sufar de o boala foarte rara, de fiecare data cand stranut, am un orgasm.
La care domnul, un pic jenat ca nu a mai auzit de asemenea boala, o intreaba grijuliu:
- Si luati ceva?
- Da... piper...
4)Doi ardeleni la oras sunt cazati intr-un hotel la etajul 20, iar liftul nu merge. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva…
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem…
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva…
- Lasa-ma Ioane, imi zici cand ajungem, acu- lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion, gafaind ca o locomotiva:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe il opreste enervat. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai Gheo, tu chiar nu stii de gluma?
5)O blonda se plimba cu prietenul ei pe langa o sosea circulata.
La un moment dat, tipul, fan Mercedes, ii zice:
- Uite un Mercedes Vito!
Blonda, lovita in sentiment, coace ce coace si, la un moment dat, cand vede un BMW, zice:
- Uite un BMW, boule!
6)Un individ avea nevoie de un instalator, asa ca il roaga pe un prieten sa-i comande unul. Zis si facut. Pune mana pe telefon si-l suna pe instalator:
- Buna ziua...
- Sunt fierbinte, ce doriti?
- Ce numar de telefon mi-a dat asta?, se intreaba omul, care inchide telefonul si formeaza numarul din nou.
- Alo? as dori...
- Alo... sunt fierbinte...
- Auzi, cucoana... eu nu-mi vad capul de treaba si matale iti arde de alte alea.
Tranteste telefonul si-l suna pe prieten:
- Ba, ce numar de telefon mi-ai dat? Ca-mi raspunde una si-mi spune ca-i... fierbinte...
- Pai Fierbinte Ion il cheama pe instalator. Cred ca ti-a raspuns nevasta-sa.
7)Vine sotul acasa si-si intreaba nevasta:
- Ce ai face daca as castiga la Loto?
- As lua jumatate si te-as parasi, raspunde sotia.
- Perfect, spune sotul. Am castigat 12 dolari. Ia 6 si dispari!
8)Ce face un cal pe o pajiste cu canabis? Paste fericit!
9)- Bula, ce ai vrea sa iti scrie pe cruce, dupa ce mori?
- Ceva simplu si concis.
- Ca de exemplu?
- Vin imediat!
10)Intr-o zi, o sotie se plinge sotului:
- Draga, sint nemultumita ca am sinii mici.
Sotul ii raspunde:
- Ia o bucata de hirtie igienica, freac-o intre sini si in citiva ani ai sa vezi ca o sa-ti creasca.
- De unde stii? intreaba mirata sotia.
- Cu fundul a functionat, nu-i asa?
11)O blonda merge pe strada cu masina si o ia pe contrasens. O opreste un politist si o intreaba:
- Stiti de ce v-am oprit?
La care blonda zice:
- Clar, vrei sa iesi cu mine!
12)- Domnule doctor, am nevoie de ajutorul dv. Am incercat tot felul de medicamente, dar tot n-am ramas gravida!
- Stati s-o luam metodic! Poate e o chestiune de ereditate. Mama dv. a avut copii?
13)- De ce ai furat masina asta?
- Ma gindeam ca nu are stapin.
- De ce?
- Masina statea la poarta cimitirului
14)Sotul ajunge in zori acasa. Nevasta il intreaba, cu ton de cearta:
- Unde ai fost toata noaptea?
- Inchipuie-ti, draga, chiar cind sa plec acasa, secretara cea noua mi-a adus o cafea si mi-a zimbit provocator. Cind a pus cafeaua pe masa, i s-a deschis bluza si nu m-am putut abtine sa o sarut pe git, la care ea a devenit salbatica si ne-am pierdut amindoi capul. In final, am ajuns la ea acasa si am facut dragoste nebuna toata noaptea.
- Minti! Pun pariu ca iar ai incercat sa-ti instalezi rahatul ala de Windows.
15)Bula completeaza o fisa personala pentru angajare. La data nasterii trece 15 august.
- In ce an? intreaba functionara de la oficiul fortelor de munca.
- In fiecare an!
16)Culmea ingustimii unui riu: sa nu existe.
17)Culmea jegului: sa nu te fi spalat de la botez.
18)Culmea prostiei: un militian blond. Culmea culmii prostiei: un militian blond din Caracal.
19)Culmea lacomiei: sa iei pumni si sa nu te saturi.
20)Culmea inocentei : o maicuta intr-o fabrica de prezervative sa creada ca fabrica face saci de dormit din cauciuc pentru soricei.
sper ca te-am ajutat. fundita?

| CayusMoise a răspuns:

Un om intra intr-un bar si merge la barman!
-Barman primesti comenzi?
-Da.
-Culcat!