| IePuRaSh●De●CiOcOlAtA a întrebat:

Imi spuneti si mie niste trucuri magice? Dau fundita si voot big grin.

Răspuns Câştigător
| MyLife a răspuns:

Citirea Gandurilor
Folosind o banda adeziva transparenta, infasurati o bucata in jurul degetului mare de la mana dreapta, cu partea adeziva in exterior. Lipiti o bucata mica de mina de creion pe banda de pe deget, asigurandu-va ca degetul mare e destul de ascuns de privirea audientei. Veti mai avea nevoie si de un carnetel pentru acest numar. Inainte de inceperea numarului, spuneti audientei ca puteti citi gandurile si ca veti scrie un numar si veti desena o forma in carnetel. Prefaceti-va ca va concentrati sa scrieti ceva in carnetel (cand de fapt nu scrieti nimic). Ascundeti carnetelul de privirea audientei si chemati un spectator sa vina in fata. Cereti spectatorului sa aleaga un numar intre unu si zece. In timp ce raspunde, folosindu-va de degetul cu mina de creion lipita, scrieti in secret numarul in carnetel. Prefaceti-va ca va concentrati intens in timp ce ei vorbesc, pentru ca ei sa nu observe ca va miscati degetul pe carnetel. Cereti-le sa aleaga o forma. In timp ce raspund, desenati in secret forma sub numar. Intoarceti carnetelul si aratati audientei ca ati reusit sa cititi gandurile spectatorului!

Scamatorie cu Piper
Efect:
Magicianul are o cana cu piper si apa.
Voluntarul isi va pune degetele in apa incercand sa separe piperul.
Aceasta nu va functiona.
Magicianul isi pune degetele in apa si piperul se separa.
De ce avem nevoie:
Apa, sapun, piper, cana
(asigurati-va ca se afla o chiuveta prin apropiere pentru ca voluntarul sa isi
poate spala mainile)
Secret:
Puneti apa intr-o cana apoi puneti piper obisnuit.
Inaintea spectacolului, dati-va cu sapun pe degete (aceasta va separa piperul).

Scamatorie cu Moneda # 1
Efect:
Magicianul prezinta un pahar, cu gura in jos, si o moneda pe o foaie de hartie colorata.
Pune o batista peste pahar si il muta peste moneda.
Trage batista de pe pahar si Abracadabra! Moneda a disparut.
De ce avem nevoie:
O foaie de hartie colorata, un pahar transparent, o batista si o moneda.
Pregatire:
Trasati conturul paharului pe foaia de hartie si decupati cercul format. Apoi lipiti-l de pahar astfel incat atunci cand il puneti peste o foaie de hartie de aceeasi culoare sa se asorteze.
Secret:
Cand faceti cele de mai sus puneti paharul pe o foaie de hartie si practic mutati paharul acoperit cu hartie peste moneda in timp ce tot ansamblul se afla sub batista astfel incat paharul sa acopere moneda. Trageti batista. Moneda a "disparut".

Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| anoni a răspuns:

Salut
uite aici http://www.transmix.ro/......utube.html explicate pas cu pas cateva trucuri magice super, pe care le-am incercat si mi-au reusit
sper ca ti-am fost de ajutor :) si SUCCES in continuare
bye!

| Love_6750 a răspuns:

Http://www.transmix.ro/......utube.html

Uita-te aici.Trucuri geniale! Funda?

| Whatafy a răspuns:

Nu e nevoie de funda, vezi trucurile lui Marius aici : http://trucuri-magice.ro/ - sunt toate explicate in limba romana, au peste 5 milioane de vizualizari pana in prezent.