| Larisa_4085 a întrebat:

Imi spuneti si mie prescurtari de mess pe romana in afara de:Sall; Cmz; Nik; Cf; Cmf; Bv; si altele spuneti-mi unele care se gasesc mai rar la scrisul asta in mess...
Mersi mult

7 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Dnd, brb, bye, lol, asl, tnx, mersi, yep, nb, pls, lma etc.

Mai multe aici :

http://forum.sigur.info/viewtopic.php?f=5&t=30

| AnnaMariaaa a răspuns:

Btw.by the way(care inseamna apropo)npc, mersi, pentru, imd(imediat), dc.

| DiannaDia a răspuns:

Daca dc mersi sp, slz, salz, bine, fb, sper ca te-am ajutat funda?

| DiannaDia a răspuns:

Dc bine, ok, u, unde, cand, ex, mersi, HP,-(happy) lvl.etc.funda? a bz de la BUZZ

| BubbleA a răspuns:

Cele care se scriu corect se gasesc extrem de greu.

| EveTorres a răspuns:

Bn, tine, vb, uh, ca,
inseamna:bine, tine, vorbeste su vorbim sau vorbesti, tu, si ok! succes! funda?

| raulll8573 a răspuns:

Brb, dnd, npc, mersi