| lovelovelove a întrebat:

Imi trebuie un sfat happy sunt prietena cu 2 fete care nu prea se suporta :-s cand se intalnesc se cearta si daca una ma vede cu cealalta se supara sad ce ar trebui sa fac eu vreau sa fim prietene toate trei dar ele nu vor crying va rog dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| Diana_1599 a răspuns:

Se zice ca :Cine nu e cu mine e impotriva mea.Se pare ca pe principu asta emrg si cele doua prietene ale tale.iti spun din proprie experienta ca niciodata nu se vor intelege 3.mereu vor fi dsicutii.am patit-o pe propria piele. daca mergi cu una udneva si nu mergi cu cealalata gata ca"du-te la aia". cel putin mie asa mi sa intamplat.asa ca incearca sa vezi intr-adevar cine iti este preitena cu adevarat pentru ca prietene de curand nu le vei putea face.si chair daca ati fi tot ar aparea dsicutii.

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

1.Ar fi fain sa faceti un joc prin care sa scrieti pe o hartie fiecare ce va doriti de la viata, ce calitati aveti si ce defecte, in acest caz nu semnati biletul, ar fi intersant sa vedeti daca va cunoasteti suficient de bine si sa va dati seama de calitatile voastre si ale celorlalte persoane. 2. Apoi fiecare dintre voi sa va scrieti/enumerati niste calitati pozitive si negative, cand scrieti aceste lucruri incercati sa le semnati. Iar dupa ce le scrieti sa le cititi.Si sa trageti niste concluzii. Divergente apar intodeauna in grupuri, asa ca-i un fenomen normal. Daca cele 2 fete nu se inteleg, atunci nu ar mai trebui sa discute, fiecare sa-si vada de viata lui. Succes!

| sweeet a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie.am incercat sa aflu acel motiv de la care se tot cearta.am aflat si am incercat sa le impac.intr-n final am reusit.
daca nu functioneza incearca sa le faci o "farsa"; sa numai vorbesti cu niciuna...pana te cauta ele...cu timpul poate se impaca. icearca poate mergewinkingwinking