| MyMy_3116 a întrebat:

In curand o sa incep niste cursuri de dans latino.Intrebari pentru cei care au luat/iau cursuri de genul acesta:E dificil? Cam ce stiluri de dans sunt abordate? Cum vi s-au parut voua primele ore de dans?

1 răspuns:
| Amelie_2576 a răspuns:

Buna! Este foarte frumos la dansuri. Am fost si eu. Stilurile de dans latino mai des abordate sunt: Cha-cha-cha, Rumba, Jive, Samba. Nu sunt grele si, in general, fetele se descurca foarte bine.

Nu te teme. Dansul este o distractie si antrenorii nu sunt severi. In plus, vei gasi multi baieti care vor dori sa flirteze la dans. Majoritatea vin acolo in cautare de prietena. Mai greu e daca ai deja un prieten si trebuie sa-i refuzi. :-)