| ForbiddenLove a întrebat:

In luna August merg la Constanta cu parintii mei.Eu vreau sa stau o saptamana sau doua deoarece de cand sunt mica merg in fiecare vara(am mai avut exceptii) si m-am plictisit.In schimb ei vor sa stau toata luna.Cum sa ii conving sa ma lase sa stau doar 2 saptamana si sa ma intorc cu trenu acasa iar ei sa mai ramana?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde mult de părinţi tăi, dacă sunt oameni care te ascultă şi ţin cont de ceea ce spui tu s-ar putea să te lase, dacă nu, nu. Vorbeşte-le şi tu şi spune-le că ai vrea să mergi cu prieteni nu ştiu unde, că aveţi planuri etc. Inventează! Baftă!

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E imposibil ceea ce spui tu şi nu e realizabil. Adică să te întorci şi să stai acasă cu cine? Nu o să te lase indiferent de ce argumente vei aduce. Vei merge şi sta în Constanţa o lună, obişnuieşte-te cu ideea. Ei sunt mari, pentru ei tu eşti copilul şi nu o să ţină cont de ce spui tu! Baftă!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi da Saby, dar presupun că fratele tău nu stă să-ţi facă de mâncare să aibă grijă de tine, dacă nu ai 3 ani câţi ai? Eu zic că nu te va lăsa, acum tu vei vedea dacă e aşa sau nu! Baftă!

| Xonia a răspuns:

De ce vrei doar 2 saptamani:O?
Banuiesc ca o sa mergi la mare, nu?
Ce nas da eu sa merg o lunalaughing
Pai daca mergi la mare, eu zic sa te bucuri si sa nu te mai gandesti sa pleci acasa, bucurate de vacanta
Apropo, cati ani aistraight face?
'

| rosto a răspuns:

Nu ai cum. mai bine ia cu tine o prietena ai carei parinti sunt mai permisivi si o lasa sa plece cu o alta familie. ca sa nu te mai plictisesti singura happy

| ForbiddenLove explică:

Conteaza asa de mult cati ani am?

| ForbiddenLove explică:

Ganduri albe ideea e relizabila pentru ca:
1.nu am 3 ani
2.am un frate de 18 ani deci nu stau singura

| ForbiddenLove explică:

Stiu sa-mi fac de mancare.nu mor de foame.sunt pe clasa a 8-a si am 13 ani ...consider ca pot supravietuii laughing... oricat de mica spui ca sunt la 13 ani

| ForbiddenLove explică:

Mersi pentru sfat ganduri albewinking

| alexa a răspuns:

Pai spune-ke direct. poti "mima" ca ti. e rau sau ca nu te simti bine si nu mai poti sta(zice lumea ca te invat sa mintihee hee). in fine... cel mai bine le spui dinainte de a pleca ca nu vrei sa mai stai atat de mult si daca nu merge vezi tu cum faci atunci. Poate au si eu un plan si vin si ei cu tine si poate mergeti in alta parte, la munte...
multa bafta si vacanta placutawinking