| Arisu a întrebat:

Intrebare adresata baietilor:ce va place cel mai mult intr-o fata?

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Majoritatea baietilor cand scriu comment-uri au fantezii nu sentimente ( iti spun ca esti sexy, ca ai picioare atragatoare, sani frumosi, ochi mumosi, buze dulci ) Iti spun ca esti fermecatoare, provocatoare, frumoasa, pretioasa, draguta, scumpa! Nu se gandesc la frumusetea inimii si a sufletului! Din comment-urile lor va dati seama ca sunt obsedati de sex! Unele persoane nu stiu ca IUBIREA este o satisfactie mai mare decat sexul! Fiecare persoana are ceva deosibit ceea ce il face diferit fata de alte persoane ) Lumea ar trebui sa scrie ce simte! Nu spun ca este rau sa ii scrii unei persoane ca arata bine... bla bla bla NUMAI ca ar trebui pretuita si frumusetea interioara! In acest comment sunt sigur ca se regaseste aproape orice fata! de aceea l-am trimis la mai multe fete! Sunt constient ca multi baieti ma vor injura etc... Ma refer la cei ce ii supara adevarul! Fiecare om are defecte si trebuie sa ni le corectam! Ce am scris eu nu este o morala pentru ca nu sunt in masura sa fac asa ceva! Este doar o simpla parere si sunt sigur ca multe persoane imi dau dreptate.Cateodata pentru barbati femeia este un trofeu nu jumateatea inimii lui! Daca il intrebi ce calitati are iubita, colega, prietena va raspunde ca are sani frumosi, buze dulci, picioare lungi.Dar nu se gandeste si la celelalte calitati pe care le poate avea o femeie ( atenta cu persoana de langa ea, inteleapta, sincera, intelegatoare, speciala, deosebita, simpla, romantica etc ) Ei se gandesc numai la exterior nu stiu ca ce este frumos vine din interior! Pentru mine toate fetele sunt frumoase in felul lor! Fiecare fata are ceva deosebit ce o face diferita de celelelte fete! Daca toti am fi le fel ne-am plictisi! Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede! Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate. O fata nu trebuie judecata dupa calitatile ei ci dupa felul cum stie sa si le foloseasca! Majoritatea barbatilor vor ca iubitele lor sa fie modele, fotomodele, vedete. Nu isi dau seama ca orice fata poate fi pentru ei fotomodel etc poate chiar mai mult de atat POATE FI JUMATATEA LUI! Cand nu ai ceea ce-ti place, trebuie sa-ti placa ceea ce ai! Iubirea nu poate fi cumparata de aceea cel mai bine ar fi sa gandim cu inima! Complimentele se plaseaza ca banii la bursa : urmarind profitul pe care il aduc! Am vorbit cam mult despre defectele celorlalti si cand vorbesti prea mult despre defectele altora, nu mai ai timp sa le indrepti pe ale tale! Mi s-au dat doua urechi si o singura gura, pentru a asculta de doua ori mai mult decat sa vorbesc! asta voi face si eu de acum ce am avut de spus am spus! sper ca ati inteles ceva din ce am scris! Tot ce am scris a fost o parere nu o morala. Dupa cum am mai spus nu sunt in masura sa tin morala celorlalti! Multi nu mai pun pret pe sentimente.Toti vor doar SEX.Dar atunci cand pierd pe cineva isi dau seama ce au avut langa ei(bineinteles ca nu toti). Astazi oamenii renutza foarte usor la iubire uita sa mai opreasca o clipa in loc si sa priveasca in sufletul lor. Uita cat de frumos este sa strangi in brate fiinta ce-o iubesti uita cat de frumos este sa adormi ca capul pe inima persoanei iubite.Sunt sentimente care nu se compara cu nimic care nu ar putea fi inlocuite cu nimic ce tine de partea materiala.Sunt sentimente care nu pot fi cumparate niciodata indiferent de cati bani am avea.Multi nu inteleg valoarea sentimentelor multi sufera si regreta cand isi dau seama de greseli.SEXUL si BANII nu valoreaza nimic daca nu stii sa iubesti daca nu sti ce inseamna sa imparti totul cu cineva sa impari chiar si viata sa faci orice pentru acea persoana.Sa-ti dai si viata doar ca ei sa ii fie bine.O sa va dati seama poate PREA TARZIU.Incercati sa apreciatzi pe cineva cat il aveti alaturi caci dupa aceea este aproape imposibil sa il mai recuperati chiar si dupa moarte. Dragostea este un sentiment atat de pur, daca nu a-ti simtit-o sau nu a-ti incercat sa o simtiti nu aveti de unde sa stiti.Parerea mea este sa aratati celor din jur ce simtiti pentru ei o imbratisare si un "Te iubesc" pot face minuni.nu numai pentru ei ci si pentru voi asadar grabiti-va cat inca nu e prea tarziu! Dragostea nu poate fi comparata cu nimic.O zi/seara placuta in continuare.

8 răspunsuri:
| Gabriel1 a răspuns:

Intr-o fata? Nu stiu, poate ficatul.happy

Răspuns utilizator avertizat
| razvascump a răspuns:

Felu cum gandeste happy imi place sa fie fata cuminte adica daca fac o relatie cu ea sa nu fie curva sa umble din P*** in P*** sti tu binewinking adica sa fie cuminte si toate astea happy:X aspectu vizicwinking dar mai mult comportamentu happy

| CristiPavel a răspuns:

Feminitatea si educatia.

Din aceste doua se nasc toate celelalte frumuseti.

Cred ca e nevoie sa se iubeasca pe ele in primul rand, sa se impace cu lucrurile care nu le pot schimba si sa isi amplifice punctele forte.

Schimbarea este posibila, dar e nevoie de timp.

Daca te intereseaza subiectul, despre iubirea de sine si acceptarea propriei persoane am scris doua articole aici:
http://castigatimp.com/......-pe-altii/

http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/

Iar despre educatie e simplu. Educatie nu inseamn scoala, e prea putin, inseamna cultivare, valorificarea talentelor, aprofundarea pasiuniilor, etc. Daca te intereseaza mai multe am scris niste lucruri legate de subiect aici: http://castigatimp.com/......rsonala-i/

| pixelice a răspuns:

Fata, corpul, buzele, parul, sanii, fundul si cel mai mult conteaza ce e in sufletul ei.

| QeUz a răspuns:

Sa aiba umor si sa fie sincerahappy

| esk9 a răspuns:

Sa fie draguta adica sa nu arate ca mama padurii sani cur si sa fie tupeista happy

| flaviusik97 a răspuns:

Cum adica "intr-o fata"?laughingpoate"la o fata"laughing
Pai depinde de baiathappy
-unora le place doar sa arate bine
-altora le pasa mai mult de felul persoanei respective

"intr-o fata"...n-am ideelaughing