| Liviuuuuu a întrebat:

Intrebare, de ce a lasat Domnu Dumnezeu pamantul plin de cocalari, manelisti si prosti? cel mai bun raspuns fundalaughing

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Ca oamenii destepti sa aiba termeni de comparatie!

16 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Diferenta nu consta intre manelisti si non-manelisti.Fiecare e de alt fel.Nu sunt doar 2 tabere.Prost poate fi si cineva care asculta rock(de exemplu). Si oricum toate astea nu au nimic de a face cu dumnezeu. Daca am fi toti frumosi, destepti sau intr'un cuvant, perfecti, atunci nu am mai face deosebirea ca unul e prost sau altul destept.Si fiecare are punctul lui de vedere. Poate cineva considera o persoana ca fiind cea mai urata, dar pentru mine poate fi cea mai frumoasa sau cea mai desteapta.Noi trebuie sa invatam sa acceptam pe toata lumea si sa ne adaptam situatiei.Nimeni nu e perfect si daca unii nu vor sa se schimbe, noi nu avem ce face. Poate si noi suntem prosti sau nesuferiti pentru altii.Trebuie sa ne analizam mai intai pe noi.Perfectiune nu exista.De multe ori defectele altora ne deranjeaza pentru ca nu le tin doar pentru ei, ci din contra le expun cat mai mult, dar pana si acele persoane au dreptul sa traiasca.Majoritatea caracterului unei persoane depinde de educatie, familie, influente, prieteni etc. Nu e vina nimanui ca se naste intr'un anumit mediu. Sper ca te'am ajutat.happy

| haiZI a răspuns:

De ce nu ne spui tu?

| hadasan a răspuns:

Ca sa nu ne plictisim

| SEAL a răspuns:

Crezi ca Dumnezeu mai are vreo treaba cu lumea noastra?

| Yang a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care te-a lasat si pe tine sa pui intrebari din astea.Nu i-a lasa El asa s-au transformat ei crescand. Apoi daca nu ar exista prostie si am fi toti buni, si iubitori ar fi o mare plictiseala

| DouaPuncteIcs a răspuns:

Ca sa intrebi tu!
doamne tu chiar nu gandesti ca nimeni nu-i perfect?
Crezi ca tu esti cheie de biserica?
Crezi ca nu este vreun om, preieten sau nu, ma rog persoana care sa nu te creada prost / proasta, etc?
Serios, lasa deoparte intrebarile stupidewinking

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

laughing Dumnezeu n-a lasat cocalari, manelisti si prosti pe pamant. A lasat doar oameni, iar acesti oameni si-au format o personalitate (buna sau rea). Unii sunt destepti altii sunt prosti... Unii sunt mai intregi la minte altii sunt de pe Marte...

| dydy1 a răspuns:

Pentru a avea oamenii de cine sa rada pentru a evita plictisealalaughing.
Lasand gluma fiecare cu viata lui, desi nu cred ca are d-zeu vreo treaba pentru ca e un amic invizibil:d.:p

| cristianorudi7 a răspuns:

Ca sa se mire prostii

| GINA39B a răspuns:

Ca sa aiba de ce rade lumea (fundita)

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Bunny Vezi ma pe cine faci prost...

| Bunny a răspuns:

@darkempire te'ai simtit cumva? Sau am jignit eu pe cineva? Din contra, chiar am zis ca trebuie sa acceptam pe toata lumea, plus ca eu nu fac diferente ca unul e prost sau altul destept. Daca asta e ceea ce ai inteles tu.thinking

| TheDarkEmpire a răspuns:

Neh, te-ai trezit cu replica prostului, am stiut ca asta o sa raspunzi.
Si da, din contra eu nu accept manelistii si cocalarii, indiferent de ocazie.Hai la mine in clasa si vezi cocalari care nu stiu pe cls. 11 unde este Romania si Rusia pe harta, si ca Marea Britanie nu e un ceva terestru, ci o mare (de apa). Si da, am fost pe podium in fiecare an, asa ca nu ma consider prost, stai linistit.
Imi este plina clasa de coca si manelisti care pe cls. 11 nu stiu punctele cardinale laughing...sa fim seriosi.
Si poate ca cocalarii sunt ft, prosti, cei care sunt la mijloc, adica de nici o parte a baricadei, sunt si mai prosti!

| Bunny a răspuns:

@darkempire e problema ta daca accepti sau nu. Poate si pe mine ma deranjeaza dar ma gandesc ca poate nici eu nu sunt placuta tuturor.
Si ca sunt cocalari, manelisti nu inseamna ca ei sunt singurii fara cultura. Du'te si intreaba pe nea Ion de la tara despre Marea Britanie si vezi, stie? Nu toata lumea stie si daca tu ai ceva in plus fata de ei nu inseamna neaparat ca sunt prosti.Si altii poate stiu mai mult decat tine si tu poti fi prost pentru ei.
Inteleg ca te'ai saturat de ei dar poate sunt unii care nici nu au capacitatea sa invete sau pur si simplu nu le pasa.
Si eu cand am terminat liceul inca aveam analfabeti in clasa dar e problema lor.

| TheDarkEmpire a răspuns:

-Si poate ca cocalarii sunt ft, prosti, cei care sunt la mijloc, adica de nici o parte a baricadei, sunt si mai prosti!

Ps: L-am intrebat, a stiu unde e si pe harta laughing:p

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ce intrebare stupidarolling on the floor uh sti sa pui intrebari? Pai nu Dumnezeu l-a lasat asa sunt unii oameni ca tinewinking