| frumushika09 a întrebat:

Intrebare pentru TPU-istii adevarati! Raspundeti la intrebari ca sa ajutati sau doar ca sa primiti fundita?big grin

Răspuns Câştigător
| Deea :x a răspuns:

Ca sa ajut, uite eu nu am nici o funditahee hee... tongue

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Scopul meu principal este ajutorarea celorlalti. Daca nu era acesta, contul meu era sters de mult. Aceasta este motivatia principala. Din cauza ei inca mai sunt membru TPU.

Consider ca @ annie a dat raspunsul cel mai pertinent.

| Razvan a răspuns:

Deci eu nu raspund.Eu sunt un TPU-ist fals, un fel de James Bond in varianta femininaoh go on
Funditele nu conteste, conteste sa ajuteste(Vanghele adaptat)laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu raspund doar ca sa primesc funda. Si vad ca te-ai grabit s-o daiwaiting

lolita
| lolita a răspuns:

Raspund la intrebari pentru a ajuta, nu ma incalzeste cu nimic ca am o multime de fundite.

| asya a răspuns:

Nu ma consider TPU-uista adevarata(cum spui tu), insa mi-am permis sa raspund si eu... Daca as castiga un premiu sau ceva as zice Da pentru asta o fac, insa clar nu raspund pentru niste fundite! Conteaza doar intr-un fel pentru mine, practic inseamna recunostinta celui ce intreaba!

| annie_9752 a răspuns:

Bineinteles, de fatada sau nu, cei mai multi(inclusiv eu)iti vor spune ca raspund la inrebari pentru ca vor sa ajute, altii vor spune clar:pentru fundita! Imi place enorm sa ii ajut pe ceilalti si sa stiu ca exista un site prin intermediul caruia pot sa apelez oricand la ajutorul celorlalti, dar trebuie sa recunoastem cu totii ca simtim o oarecare satisfactie atunci cand primim pe mail:"Felicitari, ai un raspuns castigator...etc."! Acea satisfactie poate sa fie data de multumirea pe care o avem stiind ca cineva a considerat ca l-am ajutat si ca o meritam sau de spiritul competitiv de a obtine cat mai multe pentru a-i intrece pe ceilalti.Eu una ma bucur cand primesc fundita pentru ca stiu ca cineva s-a bucurat de raspunsul meu!

O zi buna!

| SimonaMrr a răspuns:

Cand mi-am facut cont prima oara, nu m-am gandit la fundita pentru ca nici macar nu stiam ca se dau, am vrut doar sa ajut o persoana. Nu prea imi pasa de funditse pentru ca nu prea ajuta la nimic, insa e mai frumos sa ajuti pe cineva care iti multumeste tongue

| coosmin24 a răspuns:

NU ma intreseaza fundita, ma intreseaza sa stiu ca am fost de folos.

| andreii2 a răspuns:

Raspund la intrebari sa ii ajut pe altii. Daca primesc si fundita inseamna ca raspunsul meu a fost unul bun si ma bucur.
Nu am rugat si nici nu voi ruga pe cineva sa imi dea funditawinking

| kaya a răspuns:

Nu raspund pentru "funda". Am raspuns la multe intrebari pentru a ajuta pe cei care au intr-adevar nevoie de ajutor. Unii poate trec prin ce am trecut si eu candva si ma bucur daca pot sa ii ajut si sa le dau un sfat folositor, unii nu au experienta in anumite lucruri si imi face placere sa ajut daca stiu sa raspund.Cand am avut nevoie disperata de un raspuns aici l-am primit deci pentru mine nu conteaza aceasta "fundita", vreau doar sa ajut pe cei care au nevoie de ajutor.Numai binewinking

| kaya a răspuns:

De cand sunt pe TPU am mai invatat cate ceva, nu e niciodata tarziu sa inveti ceva ce nu stii, in special pe TPU am invatat "sa fii tare oricand si in orice situatie", pe TPU m-am si amuzat dar am dar am fost si serioasa.winking

| soricica a răspuns:

Sunt pe TPU ca sa ajut si sa fiu ajutata si am o oarecare satisfactie cand primesc cate o fundita, ca raspunsul meu i-a fost de un real folos.
Bye:*

| fluturasul a răspuns:

Cu toti care suntem aici vrem sa ajutam. Funditele nu folosesc la nimic dar eu una ma simt foarte bine cand primesc o fundita pentru ca stiu ca raspunsul meu a fost cel mai de ajutor pentru peroana respectiva si ca datorita mie in special poate si-a rezolvat o problema. Pentru asta cred ca au fost facute funditele ca un semn simbolic de multumire

| karakedi13 a răspuns:

Eu doar ce am intrat in aceasta comunitate, doar ca sa ajut oamenii, cat de cat. Habar n-am in ce consta aceasta "fundita". happy

| nuckelave a răspuns:

Ca sa ajut! Eu nici nu stiam de fundite si trofe si nici n-am observat ca ii pe puncte!

| enemig0 a răspuns:

Ce este ala un TPU-ist adevarat?(daca este ceva ...cool vreau si eu unul)

| chivas21 a răspuns:

Raspundem, pentru ca de asta posteaza lumea intrebari. s-a raspundem, cu o parere, cu un sfat! Si daca primim fundite ce facem cu ele? Le schimba cineva in EURO?

| believe a răspuns:

Nu stiu daca sint un TPU-ist adevarat dar eu raspunzind la intrebarile altora imi dau seama ca problemele si grijile mele sint uzuale, ca fiecare din voi sufera si se intreaba la fel ca mine.in niciun caz n-am nevoie de funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU.Eu cel puţin sunt aici ca să ajut şi să fiu ajutată. Oare mai contează fundiţele când ştii că ai fost de folos cuiva? Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vezi raspund anonim pentru ca nu ma intereseaza sa primesc fundita, sper doar ca raspunsurile mele sa fie catusi de putin...de ajutor cuiva care le citeste!