| AlliCe a întrebat:

La anul voi avea cursuri de dimineata la scoala. Cum credeti ca e mai bine - de dimineata sau dupamiaza? - analizati din m multe unghiuri -

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am invatat si dimineata si dupa -amiaza si cred ca e mult mai bine sa inveti dimineata. Cand invatam dupa -amiaza ajungeam acasa pe la 7 jumate, 8 si eram super obosit. Dimineata apoi ma trezeam greu. Practic nu aveam timp sa ma distrez deloc si nici sa imi fac temele cum trebuie.

Cand am avut program de dimineata am putut sa ma organizez mult mai bine. E o problema ca e trezirea mai devreme, pe la 6 jumate, 7 dar e mai bine asa. Ai toata ziua pentru tine si poti sa te organizezi.

| εїз a răspuns:

Dimineata. pentru ca ai mai mult timp.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna, eu sincer cred ca e mai bine dimineata, dar si dupa amiaza happy nu pot alege laughing
1. de ce dimineata? : pentru ca termini cursurile la pranz [ ai aproape toata ziua la dispozitie ] pentru teme, prieteni, timp liber etc.
de ce NU dimineata? : pentru ca te scoli cu noaptea in cap [ daca nu esti obisnuit/a ] si cand te scoli la 6-7 iti aduci aminte ca ai uitat ceva lectii... pfff, nu mai ai ce face laughing

2. de ce dupa amiaza? : nu te scoli la 6-7 si poti face lectii dimineata cat vrei laughing[ cat ai timp ]
de ce NU dupa amiaza? :ajungi acasa pe la 6 seara... daca e iarna e deja noapte. Si nu ai mult timp liber.

nu pot alege eu intre astea. fiecare are ceva bun si ceva rau laughing

| xSoaked a răspuns:

Esti incredibil de norocoasa. eu voi avea cursuri de dupa-masa si nu imi pare bine :-l. sa iti dau cateva motive pentru care cursurile de dimineata sunt mult mai tari :
- traficul e mai liber, oriunde ai sta.
- ai mult mai mult timp liber decat pana atunci, vei sesiza si tu diferenta. cand te intorci de la scoala poti face multe pana sa te culci
- este foarte usor sa iti faci programul, in mod normal nu ai fi avut timp de multe lucruri pe care timpul ti le permite acum (un suc cu prietenii, o plimbare in parc. mai inainte poate nu se putea ca ieseai prea tarziu de la scoala - asa a fost in cazul meu)
- de dimineata, in loc sa faci lucrurile mai incet ca ai timp sa ajungi la scoala, trebuie doar sa le faci mai repede si apoi cand te vei intoarce acasa vei vedea cat timp mai e pana "diseara".

Ai sa vezi si singura ca e mai bine happy

| JustMe a răspuns:

E mai bine de dimineata, pentru ca ai mult mai mult timp liber

| Diiiiiia a răspuns:

De dimineata.
Chiar daca trebuie sa te scoli mai devreme aste mult mai avantajos
Daca faci ore dupa masa, ajungi tarziu acasa si nu prea mai poti face nimic.Numai temele pana tarziu, plus ca mai ai de invatat.
Daca esti de dimineata, termini orele dupa masa, si pe langa teme si invatat mai poti face alte activitati pe care le ai pregatite.happy
Sper ca te-am ajutat
Funda?blushingblushingblushing
blushingblushingblushingblushing

| Andreea_7493 a răspuns:

Eu una invat dimineata mie mi se pare mult mai bine, chiar daca o sa-ti fie mai greu cu trezitu' te vei obisnuitongueDupa ore crede-ma ca ai timp suficient si pentru altele.si de iesit si de invatat.

| Betty18 a răspuns:

Singurul lucru bun daca esti de dupa amiaza e ca poti dormi cat vrei tubig grineste mult mai usor dimineata deoarece te poti organiza mult mai usor; vii de la liceu la 14, te odihnesti si mananci intr-o ora apoi pana la 17-18 poti invata dupa care iesi si in oras. dimineata creierul functioaneaza mai bine decat la amiazahee hee

succes

| T2S a răspuns:

De dimineata

| Serendipity17 a răspuns:

Dimineata, pentru ca asa o sa iti ramana mai mult timp liber...eu sunt de dupamiaza, nasool sad

| Ralucutsa a răspuns:

Yo zic ca e mai bine dimineata.
Adica, cand vi dupamaiza la scoala e asa...najpa
Daca mergi dimineata si vi dupamaiza ai mai mult timp de joaca, de stat!
Pwp

| LiaGore a răspuns:

Dimineata cred ca e mai bine.am invatat 3 ani dupamiaza si pe la a doua ora eram deja obosita si nu mai eram atenta la ore(14-15)

| forbidden_1470 a răspuns:

Eu am avut cursuri dupa amiaza timp de 6 ani... Acum sunt foarte multumita ca sunt de dimineata. In primul rand am impresia ca am mai mult timp liber, deoarece ma scol mai dimineata.
In al doilea rand imi organizez mai bine timpul, reusesc mult mai multe lucruri.
Iar in al treilea rand, dimineata viata e mai frumoasa... Adica e mult mai sanatos si mai placut sa te scoli dimineata pe ceata, racoare etc., decat la amiaza cand la inceput de toamna si la sfarsit de primavara e ft cald. A, da, si te intorci mai devreme acasa, iar asta inseamna ca iarna e mult mai comod...

| delianadina a răspuns:

Cred ca e mai bine de dupamiaza pentru ca, daca esti de dupamiaza ajungi tarziu acasa si iti faci temele, inveti si nu iti mai ramane timp sa faci si altceva. E adevarat ca dormi mai mult si seara stai cat vrei treaza dar totusi eu as prefera sa am mai mult timp liber

| Äđĺĺ a răspuns:

Imi place dupa amiaza ca trece repede ziua... dormi pana la 8 inveti la 13 plecarea restul trece repede mai ales ore usoare cand vi la 19 stai o ora pe PC mai rasfoiesti cartile si uite ca e 22 si trebuie sa te culci e fain si dimineata de la 8 la 14 scoala si de la 14 -16 PC la greu 16 -18/19 invatat mai serios iar de la 19-21:30 alte activitatiwinking abia am trecut in a 6 a mai am 1 an jumate pana intr-a 8...

| KoWalSky a răspuns:

Dimineata, pentru ca atunci cand ai dupamiaza pierzi toata ziua

| Bibiutza a răspuns:

Eu de cand eram la gradinita si pana acum (trec pe a 8a) am avut program de dimineata. In cls. mici erau orele de la 8 la 12. acum intr-a7-a orele erau pana la 14 (adica 2 amiaza) mie sincer imi place mai mult asa daca e amiaza mergi pe la 12 vi acs pe la 18 si nu mai ai timp de nimic numai teme najpa tongue acum fiecare cu ce e obisnuitwinking

| marla a răspuns:

De dimineata. analizez din plan biologic, organismul e plin de energie de la 8-9 pana mai tarziu, adica pe la 12 nivelul energetic scade. asa ca ii mai bine neata. si in plus cred ca reusesti mai multe, adica dupa scoala mai poti face ceva =) nu stiu, mai depinde si de gusturile fiecaruiawinking bye bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata.pentru ca daca ai ore dupa-amiaza iti pierzi toata ziua.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupamiaza, pentru ca dimineata te scoli devreme(obosit) si vii de la scoala si mai obosit, pe cand dupamiaza vii de la scoala, faci ce vrei si dimineata te scoli la ce ora vrei tu si ai timp de teme, astept o funda rosie tongue