| AvalohAlyn a întrebat:

La emisiunile de genul:,, Fata lui tata" sau,, Tradati in dragoste" etc. scrie la sfarsitul lor ca personajele sunt fictive. Ce sa inteleg din asta? ca este o vrajeala? un teatru? De ce le mai fac daca e asa? Se prezinta destul de increzator ca si cum ar fi adevarat ca e incredibil, nu stiu ce...Sunt niste facatorii? Eu cred asta de foarte mult timp...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai intrebat daca sunt facaturi si ai aflat raspunsul.
ai intrebat de ce le mai fac? din cel putin 2 motive: din foame de bani si pentru ca infierand astfel de comportamente se spera intr-o reeducare a celor care casca gura la asa ceva.se presupune ca aceia care privesc astfel de emisiuni au un limbaj comun cu aceia care o "patesc" in astfel de productii, si atunci pot invata cum iese binele la suprafata, cum raul este pedepsit cu cate un sut in c*r, cum minciuna are picioare scurte. exemplele sunt discutabile, dar mesajul se vrea unul EDUCATIV, MORALIZATOR.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt facaturi, sunt pur si simplu piese de teatru jucate de actori. Si le fac fiindca lumea se uita la ele.

| Arthur a răspuns:

Unele dintre ele sunt reale, altele sunt facaturi. Dar asta pentru un ochi format se vede. Daca ar fi toate regizate nu ar fi nevoie sa acopere fata unor persoane si nu ar primi amenintari de toate felurile. Faptul ca scriu despre aceste personaje ca ar fi fictive nu credeti ca ar fi sunat si mai bine daca adaugau ca se bazeaza pe fapte reale? Pentru emisiunile care sunt pe bune (mai multe sau mai putine) sunt o acoperire in fata justitiei in cazul in care s-ar ajunge la vreun proces. Pe Cove chiar il cauta cativa baieti...sa ii multumeasca pentru regie.hee hee

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt regizate, toate.

| antonius74 a răspuns:

O perioada credeam si eu ca sunt reale...pana am vazut partea aia. De atunci stiu ca fiecare episod al acestor emisiuni este regizat (chiar daca o recunosc public sau nu). De aceea nici nu ma mai uit. De ce sa o fac? Ca sa vad cum isi imagineaza un scenarist o despartire sau inselarea in cuplu? Nu multumesc, nu imi mai trebuie idei sau anturaj negativ in viata mea...
Poate UNELE au la baza ceva real, insa ce vezi la TV e regizat si cumparat pe bani buni...

| BUBULINA a răspuns:

Vecinu meu a aparut la 2 emisiuni de genul asta
si a primit 8 mil de emisiunehappy

| AndutzaAndu a răspuns:

Sunt vrajeli emisiunile astea cu tradati in dragoste, test de fidelitate etc, asa cred eu! Ce oameni normali la cap vin la o emisiune de asta sa vada daca partenerul/partenera il/o insala sau nu?

| Orannginna a răspuns:

Sunt regizate dar ilustreaza fapte din viata reala. Ne infatiseaza niste situatii, practic ele ar trebui sa aiba cumva un rol educativ (ca tinerii sa invete din ele si sa nu se comporte la fel), numai ca modul in care sunt facute lasa de dorit. happy

| brunetzika_6738 a răspuns:

Da sunt niste facaturi...nu stiu cum sa mai faca audienta

| MikyMi a răspuns:

Da absolut!
Facaturi de facaturi, iti poti da seama din faptul ca se cearta tot timpul, sau au fost in emisiuni unde "fata lui tata" umbla cu droguri sau fura din magazine.nu-i clar? sunt foarte scarboase unele, te ingrozesti ce fac acolo, dar daca ne gandim un pic, la prostii din astea toata lumea se uita si se minuneaza de cat de rau a ajuns lumea asta.audienta ii mare si ei tot contiuna.

| m4r1n a răspuns:

Da.Sunt niste povesti pe care le interpreteaza ei.Nu sunt adevarate dar fac foarte mult sa fie adevarate.Desi lumea isi da seama ca este o facatura ei fac asta pentru audienta.Eu ma mai uit la ele doar asa de plictiseala nu ca vezi ceva interesant in ele...

| Irina a răspuns:

Intr-adevar sunt regizate, trebuie sa traiasca si studentii din regie cumvatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alan, e posibil sa fie facatura. dar tu stii ca viata, bate filmul.asta e dureros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Absolut toate aceste emisiuni sunt fictive, sunt inspirate din viața reală.
La începutul emisiunii sau la sfârșit fac această mențiune: personajele sunt fictive.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si o stire tv poate sa nu fie adevarata, deci poti crede cum vrei tu!

Răspuns utilizator avertizat