| JiHyun a întrebat:

La scoala invatatoarea noastra e in concediu medical si pentru 2 saptamani a venit o educatoare ca sa ne predea.Educatoarea e batrana si insuportabila.Isi baga degetele in nas si se uita la noi de parca am fi facut nu stiu ce prostie.Are doar 2-3 elevi(baieti) pe care ii pune sa raspunda si pe mine si pe colegele mele nu ne baga in seama, nu ne pune sa raspundem si ne mai si tine discursuri despre chestii pe care deja le stim. Ce ar trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Eu cand am fost in clasa intai invatatoarea mea s-a imbolnavit pe la sfarsitul anului si am facut cu una timp de o luna si ceva, a fost foarte draguta doamna aceea. In clasa a treia doamna invatatoare s-a operat si ghici ce? 2 luni si ceva de chin cu o nebuna. happy
Am rabdat atat si a trecut. 4 ani cu invatatoarea s-au dus numai decat. Ca maine trec si la liceu...

Cu rabdarea treci si marea! Incearca sa vorbesti cu ea intr-o pauza sa ii spui ce te deranjeaza, adica, o rogi sa te asculte si pe tine intr-o ora. (la care esti tu mai buna)

O zi buna, scumpa!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu? Nimic.Este suplinitoare si prea multi bani nu ia.Asa ca nu ma mir de dezinteresul pe care vi-l acorda.

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

U nu poti sa faci nimic astepti sa treaca cele 2 saptamani pana se intoarce invatatoarea voastra din concediu medical.
2 saptamani nu-i asa mult de asteptat aveti rabdare

| BESTxD a răspuns:

Nu o baga in seama vorbeste cu colegul[a] eu asa as face e mai mult ca sigur ca e distractie in clasa aia

| rooxyroxy a răspuns:

Pai ai putea sa vb cu ea sa-i spui domna,,,,. cum o cheama as vrea sa ma ascultati si pe mine si o sa vezi ca se va rezolva