| jeon321 a întrebat:

Lamuritima va rog si pe mine cate apsente trebuie ca sa ramai repetent?

Daca esti varza la invatat treci clasa daca esti cuminte?

3 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

1.daca ai 10 absente iti scade un punct l apurtare
2.nu poti sa treci clasa daca esti varza la invatat sa fii cuminte poate conteaza max 10%

| Andreeeeee a răspuns:

Ramai repetent prin purtare daca ai media 6 la purtare.

| Someone_9716 a răspuns:

In primul rand in fiecar semestru au dreptu la 5 scutiri de la parinti pe 5 zile, pe care ei ti le pot motiva.
Dupa care tot in fiecare semestru ai dreptu la 9 absente, daca faci 10 se scade un punct. In cazul in care ajungi la media 6 la purtare repeti anul. happy