| Bubble_7593 a întrebat:

Luni sunt de serviciu pe scoala.Stau 7 ore.Mai fac si cu un tocilar.PLS idei ce pot sa fac.Ma plictisesc numai cand ma gandesctongue

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ia-ti o carte si citeste. Sunt convinsa ca sunt zeci de carti pe care esti nerabdator sa le citesti si n-ai avut inca timp.

| Gizăz a răspuns:

La tonul sictirit pe care-l folosești chiar aș vrea ca peste 15 ani să ajungi femeie de servici în firma tocilarului.

| Broadband a răspuns:

Nu ai luat vacanta? eu cand eram de servici ceream laptopul unui prieten. avea net mobil +o gramada de jocuri. faceam de servici de drag.

| Cristea a răspuns:

Fa si tu rost de un -> psp/mp3/mp4/iphone/ipad/laptop/eventual o carte

| ShiNee a răspuns:

Am fost si eu saptamana trecuta de serviciu

sincer nai timp sa te plictisesti adica eu a trebuit sa stau mereu langa usa sa o edschid sa o inchid sa ma duc sa le iau la profi mancare chatterbox [wtf?! mo trimis una sa iau 36 de gogosi straight face pentru toata cancelaria si mie nu mi-a dat nici macar una so impart cu colega rolling eyes ] mo pus sa impodobesc bradu din cancelarie laughing

nu ai sa ai timp sa te plictisesti... poti sa mai chemi colegi din cls. le zici daca pot sa il inlocuiasca pe colegu tau ca a plecat nu stiu unde oh go on.

stai calma nu-i o tragedie daca prinzi 5 minute in care ai sa te uiti la pereti laughing

| InoKo a răspuns:

1. Pune castile in urechi si asculta muzica care iti place.
2. Fa misto de pustii de pe hol. Zi-le ceva de genu:"De ce alergi mă!"(unuia care merge incet) sau :"Uite măi ca-ti cad doii din agenda!" sau inventeaza tu ceva.Have fun! Inspiratiile vin odata cu timpul.Bafta.

| Detanatar a răspuns:

Incearca sa faci asa lucruri incat sa primesti placere din orice clipa

| AngelOnEarth a răspuns:

Ia-ti MP3-ul sau telefonul mobil si castile la tine sa asculti muzica. Ia-ti la tine si materiile pe care le ai si marti ca sa iti faci temele de la scoala.

Eu am fost de serviciu in octombrie, cand erau niste zile de ca primavara, si am stat mai mult pe afara cu colegi de la alte clase, care chiuleau, apoi m-au mai trimis si profii sa le cumpar de mancare, iar spre seara am stat de vorba cu gardianul, un om tare cumsecade. Nici n-am avut timp sa ma plictisesc.

| AdeLyna36 a răspuns:

Asculta muzica la casti sau joaca un joc pe telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, poti aduce carti la scl reviste si ai putea poate si un horoscop sa va amuzati impreuna despre colegi sau sa iei o lista intreaga pentru farse la tel.sunt o groaza de lucruri tari care le poti face, vezi si u!

| AoBo a răspuns:

Mai degraba ti-ai putea lua timp ca sa-ti cunosti mai bine colegul si vei fi surprins cand vei afla ca si tocilarii stiu sa se distreze.winking