| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris la dans de societate si mi-e ciuda ca n-am partenera de dans. Cum pot face rost de una?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu! Dacă dansezi cu instructoarea ta, ar trebui să fii fericit că ai ocazia să dansezi cu o profesionistă în arta dansului, nu cu o începătoare. Și, alături de ea, vei învăța ritmul, pașii și mișcările din lumea dansului (nu ai spus dacă te-ai înscris la începatori sau avansați). Oricum, prezenta instructorului de dans te va motiva să înveți mult mai bine tehnicile. Dansul cu ea e doar ceva temporar, până ți se va recomanda o parteneră.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La scolile de dans cursurile se incep cand fiecarui cursant revine o pereche (numarul de baieti = numarul fetelor).
Dupa ce s-a adunat o echipa completa, instructorii le testeaza pe cursanti si le cupleaza in perechi care se potrivesc,

Daca tu te inscrii cu prietena ta, ai sanse destul de sazute sa dansezi cu ea, va di decizia instructorului.
Ca urmare, poti merge singur, ti se va gasi pereche si pe loc. happy

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu stiu ce zice-ti voi insa am fost odata si am dansat cu instructoarea...

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine si asa. laughing Inveti direct de la sursa laughing
Trebuie sa existe in grup si o fata pentru tine. Sau poate va aparea una foarte curand.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

E absolut normal.
Instructorii sunt cei mai competenti sa evalueze cunostintele si potentialele voastre, ale cursantilor.
Avand sufiecienta experienta, din cativa pasi de dans isi vor da seama cu cine te potrivesti ca pereche, la ce nivel- si cum trebuie sa va indrume.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai funny era dacă ai fi dansat cu un instructor. Deci, bucură-te că e o "Ea", nu un "El". big grin
PS. Vei avea și tu o parteneră, interesul lor e să găsească cât mai mulți cursanți, deci nu vei fi mereu singur.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Ce faceti?! radeti de mine?!

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu! Dacă dansezi cu instructoarea ta, ar trebui să fii fericit că ai ocazia să dansezi cu o profesionistă în arta dansului, nu cu o începătoare. Și, alături de ea, vei învăța ritmul, pașii și mișcările din lumea dansului (nu ai spus dacă te-ai înscris la începatori sau avansați). Oricum, prezenta instructorului de dans te va motiva să înveți mult mai bine tehnicile. Dansul cu ea e doar ceva temporar, până ți se va recomanda o parteneră.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prezintă-te cu încredere la orele de dans. Acolo vei cunoaște și fete care nu au partener! happy

| Staif a răspuns:

Nu "faci rost", ca nu e marfa. Cauti printre colegele tale perechea dispusa sa te ajute.