| babygirlmeli a întrebat:

Ma gandeam sa imi caut un job la vara, sa`mi ocup timpul si sa castig si banutzii mei big grin. Dar, nu am idee, ma gandeam la un restaurant thinking dar apelez la voi, poate aveti idei mai stralucite big grin. (P. S : am 16 anihappy )

4 răspunsuri:
| babygirlmeli explică:

Sunt din Sibiu big grin

| babygirlmeli explică:

Pai am avut si colege care la 15 ani au lucrat in restaurante si fast food`uri. Treaba e ca vreau ceva idei, si voi vedea eu la care ma pricep sau nuhee hee.

| wert a răspuns:

La anii tai, cauta sa te angajezi la un fast-food, sau ceva de genu'winking

| chivas21 a răspuns:

Te gandesti foarte bine! De unde esti? oras? Uite eu pe timp de vara doar uneori cand am chef, lucrez ospatar in Mamaia! Imi place acolo unde mi-am gasit si am prioritate in fiecare vara pentru ca o zi muncesc si o zi o am libera (24 cu 24, de fapt 15 cu 33) laughing Daca ai fi din Constanta te-as putea recomanda sa fii ajutoare de ospatar o luna, bine, ajutoarea mea, spaga din ziua respectiva o facem 60:40 depinde de ziua respectiva, cand merge treaba bine te toti astepta la mai mult! Salariile erau 600ron ajutor ospatar si 750 pentru ospatari, dar asta conteaza mai putin pentru ca oneori pleci seara acasa cu 100-150-200ron! In ziua libera poti sta frumos pe plaja sau chiar sa mergi intr-un club, daca te simti in stare ca a2a zi sa fii apta de munca! Peste o luna cand inveti meniul, casa de marcat, nu este exclus sa devii ospatar si sa te bucuri singura de spaga ta! Localul de care vorbesc ofera si cazare pentru angazati!