| Lizetti a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva?
Am descarcat Second life si nu stiu sa-mi fac avatarul( sa-l imbrac, sa-i fac parul etc...), dar pe langa asta nu stiunici cum sa ma angajez. Va rog ajutati-ma si daca se poate spuneti-mi si cum sa incerc sa traiesc gratis dar totusi sa imi dea banibig grin
funditabig grin

4 răspunsuri:
| FlorianPop a răspuns:

Intri pe website oficial al second-life si iti creezi un acount (cont)! Apoi intri in joc si te loghezi! Creezi contul si mai deperte inveti singur! Totul vine de la sine! Daca te-a ajutat raspunsul meu te rog fundita!

| LaadyH a răspuns:

Buna happy
pai pentru inceput, daca esti noua in joc nu trebuie sa te angajezi
invata sa joci mai bine.
Dupa ce iti faci un cont de aici https://join.secondlife.com/ (cand scrii data nasterii pune ca esti nascuta in 1980 )
Asa. dupa ce intri in joc te duci in magazine unde gasesti haine, par si lucruri gratis. (intri la harta si scrii freebies)
Acolo e unul din magazinele gratis.
iti cumperi ce ai nevoie. le gasesti la inventory happy
Si le pui pe tine apasand dublu click pe haina "wear"

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Avatarul ti-l faci pe site.de angajat nu stiu.si nu cred ca poti traii gratys.

| Lizetti explică:

Ok. Dar acum imi spuneti va rog cum o dezbracde tot va roggggggggggg