| NWOtheory a întrebat:

Mai are cineva problema aceasta de a fi anxios, de a nu-i plăcea oamenii sau societatea, în general? Să prefere să locuiască singuri? Pur și simplu, anumite persoane nu se regăsesc în această lume și în această societate.

Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Așa este,dar nu sunt toate la fel,sunt și fete care stau in casa toată ziua,care sunt liniștite,dar și ele au anxietate ca tine sau depresie,deși sunt și sănătoase așa nu e o regulă
Tehnologia ne-a făcut așa și banii multi! Oamenii săraci au caracter,ei îți dau din puținul lor ce îl au,tot ei te-ar ajuta daca ai avea nevoie.
Educație precară,și părinții lor tot așa sunt sau au fost de aia multe fete sunt așa. Daca o sa te angajezi o sa vezi că te face praf colegii daca te vad moale și șefii se prefac că nu văd nu aud tot cu ei țin! Cum *** mea sa te mai angajezi așa? Daca nu mă crezi angajează te și o să vezi! Te vor simți că ești vulnerabil,mai ales daca ești tăcut sa vezi cum o sa caute motive sa te de-a afară. Asta se întâmplă când nu termini o facultate și te angajezi cu oameni care au puține studii,nu au educație,nu au nimic! La noi de abia cei cu studii superioare au educație cat de cat,restul zici că vin din evul mediu numai înjurături și zbierături auzi și de la fete și băieți zici că te-ai angajat la Socola,așa e prin fabrici,fast food chiar și la magazin când te angajezi dar acolo e cat de cat ok! E foarte important unde te angajezi, cu ce fel de oameni lucrezi, că nu sunt toți babuini, sunt și oameni ok.
La generația asta nu ai ce sa te aștepți. Nici oamenii maturi numai sunt buni. Trebuie sa fii puternic mental. Oricum nu suntem o societate ok, degeaba nu ne fac toți țigani.

8 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Clar ca exista, nu esti singurul. Fa terapie, te va ajuta

| NWOtheory explică (pentru Miruna333):

Ce terapie? Mai multe detalii.

| Miruna333 a răspuns (pentru NWOtheory):

Terapia Cognitiv-Comportamentala, discuta cu un psihoterapeut

| Mindfulness a răspuns:

Mie societatea noastră nu îmi place deloc că e prea mult rasism și comunism, gândiri limitate, prejudecăți și bârfe toată ziua pe unde mergi și înjurături.
Oamenii sunt falși, prefăcuți. Ei poarta măști in funcție de interes, au 100 de măști.
Și italienii sunt răi și menții și rușii,dar la noi rasismul e la rang de arta,o ura extrema între români și țigani și români și alte nații venite din Orientul mijlociu,dar și între noi am văzut discriminare de locație!
Numai prin suicid scapi de lumea asta de rahat,nici eu nu știu cât mai rezist! Suntem de o răutate ieșită din comun și parșivenie,ne mai dăm și creștini și suntem cel mai ipocrit popor,avem numai ură in suflet și invidie,dușmănie! Cum sa îți placă un astfel de popor? Mai a devenit și manelist,majoritatea asculta manele. Urăsc țiganii de moarte unii dar se rup in dans pe muzica lor. Țiganii și ei,multi dintre ei nu au ce căuta în societate,poate exilați pe o insulă,dar unii nu toți că nu sunt toți la fel.
Trăim într-o societate in care daca ești cuminte,chibzuit,liniștit și tăcut,mai retras lumea nu te lasă să trăiești,te sapa peste tot și la locul de munca te sabotează,peste tot! Daca ești diferit nu ești acceptat,ești marginalizat! Cum sa iubești un popor creștin fals? Nu poți! Parca pentru creștini toți suntem sau ar trebui sa fim egali nu? In realitate nu e deloc așa!
Nu zic că alții sunt altfel dar nu se bat in piept ca noi că sunt creștini și când ies din biserica fac numai rău și au o ura in suflet incredibila. Oamenii creștini la noi știi cum sunt? Te provoacă,scot tot ce e rău din tine și apoi tot ei se dau victime și se plâng! Suntem noi un popor fain? Eu nu cred! Trebuie sa fii pervers și rău să supraviețuiești la noi,daca ești altfel automat o sa ai de suferit toată viața,că lumea nu mai apreciază oamenii cu caracter,buni la suflet si cu empatie își bat joc de ei,ii calca în picioare societatea. Daca asta e o societate ok eu mă fac preot. Sunt și oameni buni dar rar de tot,nu mai există iubire nu mai exista când un om își dă cuvântul,când face o promisiune,o face doar pe interes! Societatea te face sa devii antisocial; e o societate robotizata unde toți parca au același caracter și sunt vicleni și machiavelici,perverși. Cei care sunt cuminți și prea buni își i-au bullying și ajung depresivi sau se sinucid in loc sa fie încurajati, sa nu mai zic de cei cu probleme la mansarda cat sunt de stigmatizati! Un popor creștin cum ne dăm noi niciodată nu se marginaliza un om diferit, l-ar acepta așa cum este, l-ar înțelege și l-ar ajuta.
Ramai parca șocat când dai de un om bun și diferit, îți faci cruce parca nu e real.
Eu de abia aștept să vina am treilea razboi mondial, sa ne rada Putin pe toți, noi nu suntem oameni!

| NWOtheory explică (pentru Mindfulness):

Până și femeile au devenit la fel. Încă de la 15 ani, majoritatea ajung să își schimbe caracterul; deși au un aspect fizic plăcut, sufletul lor este putred și negru, iar nimic bun nu mai există! Am ajuns să îmi placă mai mult prostituatele decât femeile care se dau drept doamne de casă!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NWOtheory):

Hold on there! La fel ca si la societatea din jur in totalitate sau oamenii care te inconjoara si evenimentele prin care treci, 99% depinde de perceptia ta. Fie incerci sa iti dai seama singur ca nu e totul asa de negru, fie apelezi la terapie, cum s-a zis mai sus.

| DandG2304 a răspuns:

Da. Nu esti singura persoana care simte asta. Personal, am avut experiente neplacute in societate si nu ma "mulez" dupa cerintele unui grup. Sunt genul care se poate mula perfect pe cerintele unui singur individ, dar nu al unui colectiv. Prefer natura si compania animalelor. Oamenii sunt superficiali si mincinosi si decat sa investesc energie intr-o conversatie care nu inseamna nimic, mai bine stau si admir cerul. Cauta sa functionezi la limita in societatea asta (adica sa supravietuiesti), dar sa prosperi de unul singur. Nu stiu daca ma intelegi, dar nu te limita doar la societate. Viata inseamna mai mult decat acest colectiv.

| LadyOtis a răspuns (pentru NWOtheory):

Daca tu vezi copiii de 15 ani avand sufletul putred si negru rolling on the floor e clar ca problema este la tine. Tu vezi asta, nimeni altcineva. Ai ceva la bibilica