| ruxandra_7524 a întrebat:

Mai toti adolescentii vad ca pun intrebari numai despre sex. oare numi la asta le sta gandul?

47 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu numai la asta, cred ca 80% la asta. E normal, le zburda hormonii. Si o alta explicatie ar fi ca nu pot discuta lucrurile astea cu adultii din jur, asa ca netul e o solutie la indemana. Aici e greseala adultilor din jur. Daca le-ar sta la dispozitie pentru intrebari, ar mai scadea numarul de informatii gresite pe care acestia le iau de pe tot felul de forumuri sau de la amici.

| tukhey23 a răspuns:

Cam da... totusi, ce sa faca altceva? Romania nu e america... si copii din romania majoritate, dintre ei, nu au ce face... ma refer un o sala, un teren de tenis... cam nimic.Se multumesc cu nimic happy

| DenissaDeea a răspuns:

Multi adolescentii pun intrebari din curiozitate si lipsa de ocupatie.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Probabil e singurul capitol de care sunt curiosi sa afle mai multe.De ce ar pune intrebari de cultura generala cand nu ii intereseaza (poate unii dintre ei chiar citesc mult si au culura generala vasta... dar la capitolul SEX nu se descurca deloc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai ?

| tukhey23 a răspuns:

@pupimik:sa fim seriosi, in romania ''cultura'' si ''educatie'' e la pamant.Ma indoiesc ca mai sunt copii in ziua de azi, care au auzit de ghandi si dumas... ma indoiesc. Dar daca tu zici, eu te aprob happy

| ruxandra_7524 explică:

19ani de ce

| guralivul a răspuns:

Cititzii raspunsurile ruxandrei la intrebari si o sa va dati seama de ce a pus aceasta intrebare.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si eu sunt adolescenta.happy Am 15 ani, insa eu nu am pus astfel de intrebari pentru ca eu una cred ca sunt si alte lucruri mult mai importante decat astea.happy

| Cryss a răspuns:

Ee cred ca multi sunt curiosi happy, si nu cred ca le sta 100% gandul numai la aia big grin.

| JustMeFlory a răspuns:

Mai nasol este faptul ca ei nu pun intrebari despre cum sa se protejeze! ei pun intrebari dupa ce fac sex, si cand isi dau seama ca au facut o greseala.nu au folosit nicio metoda de contraceptie si sunt pusi in situatii urate:iau tot felul de boli, si in multe cazuri fetele sunt ingrijorate ca au facut sex neprotejat si nu le mai vine ciclu! oare de ce?

pupimik
| pupimik a răspuns:

@tukhey23 : mai sunt...crede-ma ca mai sunt.nu sunt toti copiii chiar atat de praf cu educatia si cultura pe cat pare. Cunosc copii ale prietenilor de familia carora le place sa citeasca si decat sa iasa la un fotbal in curtea scolii prefera sa termine o carte de citit.De asemenea cunosc copii care decat sa se uite la desene animate (sau filme porno cum fac altii mai "emancipati") se uita pe Discovery.

| tukhey23 a răspuns:

@pupimik:pai or fi, dar rasp. la intrebarea mea.Cati copii din Romania stiu cine e:ghandi, dumas sau nae ionescu? Cati... ast. un rasp. de la tine.

Si app. parca in romania se promova sportul, nu cititul.Se tot zice la tv. ca suntem grasi, eu vad copii slabi si fara viitor.Ma tot intreb si aia care citesc, ce vor fi peste 10 ani intr-o tara, care se fura? Nimic. se duc dracu toti la americani si ne lasa pe noi sa murim aici...

| dulshe a răspuns:

Le este gandul unde vor eilaughing dar dc? te deranjeaza k pun asemenea intrebari?

| N538961518 a răspuns:

Fiecare cat il duce capu.

| stefybx a răspuns:

Nu sigur ca nu dar asta este o prioritate la aceasta varsta si e foarte bine ca se intereseaza de acest lucru pentru a fi mai bine informati si in cunostinta de cauza in ceea ce decid sa faca. Asa ca nu-i condamna ca e un lucru firesc si multumitor ca sunt interesati de ceea ce ii preocupa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Yo am 15 ani si nu pun intrebari d'alea.Adica nu mai am curiozitati.
Eh... o sa se tot puna intrebari d'alea din cauza lipsei de comunicare parinte-copil si multor alte cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am nevoie..inca happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

10 % dintre copiii din romania stiu.

| tukhey23 a răspuns:

@pupimik:dar tu stii?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nu ma aruncam in discutia asta daca nu stiam....nu crezi?

| tukhey23 a răspuns:

Delight:sexul e o religie, o sa ai nevoie happy

| Ben. a răspuns:

Tukhey...scuze,nu vreau sa intrerup disertatiile dar dc t rfri la premierul indian; numele lui e gandhi.mahatma,rajiv sau indira.scuze...puteti sa continuati.pardon...

| tukhey23 a răspuns:

Pupimik:pai depinde. Dar app, ce personalitate din lumea asta tia ''marcat' sa zic asa viata. sau tia atras cineva atentia, din istorie.Si daca da? in ce mod...

| tukhey23 a răspuns:

Ben zona:am dat un ex. Mie imi place cum mult India, si de aia l-am dat pe el ca ex... happy

| Ben. a răspuns:

Ok, dar e gandhi.nu ghandi.si sa stie si bietii copilasi, ca nu ghandi ci gandhi.

pupimik
| pupimik a răspuns:

De marcat viata nu mi-a marcat viata niciun personaj. In schimb mi-a atras atentia Florence Nightingale.Banuiesc ca nu trebuie sa iti dau detalii cine a fost si ce a facut...ca doar ai cultura generala

| tukhey23 a răspuns:

Pupimik:nu ma pasioneaza medicina, asa ca nu prea interesant domnisoara. Mie mia atras atentia ff mult leonardo da vinci. mereu va fi pentru mine un model happy

| tukhey23 a răspuns:

Ben zona:soory, dar nici indieni nu stiu ce populatie are romaniahappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Iar eu nu am tangete cu arta. Am fost, sunt, si voi fi un antitalent la desen :d