| smiley16girl a întrebat:

Materia de clasa a 7-a geografie are vreo legatura cu materia de a 8-a geografie?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Buna!
Nu au legatura.
In clasa a8a faci geografia romaniei, in a7a africa, asia, america etc.
Deci sunt cam paralele.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Andreeac33 a răspuns:

Nu, in a 8-a se studiaaza doar Romania.

| Şarap a răspuns:

In a 7-a se face geografia lumii, iar in a 8-a geografia Romaniei. Deci nu au nicio legatura una cu cealalta.

| ρίтιкa a răspuns:

Heii...nu, nu are nici o legatura in calsa a 7-a inveti continentele si cateva tari din fiecare si in clasa a 8-a invati despre geografia Romaniei

| Geo_GeOrgy_1999 a răspuns:

Nu au legatura