| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Mey am ramas uimita...ati vazut si voi iluzia lui David Coperfield? trebuie sa alegi o carte iar ea dispare d p monitor...de fapt tr doar sa te gandesti la ea...eu am facut de 8 ori si dispare cartea la care ma gandesc... daca este un truc at dc dispare chiar cartea la care ma gandesc?:O:O:Omie numi vine sa cred

Răspuns Câştigător
| Grey a răspuns:

Totul e o iluzie optica... daca stai sa notezi cartile pe o foaie, ai sa vezi ca, dupa a doua schimbare [rezultatul alegerii] cartile sunt schimbate cu totul, numai ca sunt alese aceleasi simboluri.[tipic]tongue

12 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS explică:

Mei in prima serie sunt 4 carti de ex iar in a 2 cand dispare sunt doar3 deci dispare cartea la care ma gandesc

| borsec a răspuns:

Nu am vazut-o arata-mi-o si mie

| anonim a răspuns:

SI CAND MA GANDESC CA TOCMAI TI-AI FACUT SI UN TEST DE INTELIGENTA..., NU-MI SPUNE REZULTATUL.big grin

| dudu_4306 a răspuns:

Ai cam luat teapa. La pps care l-am vazut eu ( cred ca e tot acelasi da ma rog...) iti alegi o carte oricare si apoi toate cartile sunt schimbate. Nu iti dai seama pentru ca sunt de exemplu regele de inima e schimbata cu rege de romb, la fel in cazul valetului (valet de inima neagra cu valet trefla

| moonY a răspuns:

Cati ani ai miss channel? sunt curioasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Iluzie optică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-am explicat nici eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispare pentru ca se schimba setul de carti.la inceput sunt 5 carti pe ecran.la sfarsit sunt altele. spre exemplu daca la inceput e un valet de caro, la sfarsit este de inima rosie pentru ca nimeni nu e suficient de atent sa tina minte exact cartile initiale. uita-te ca asa ehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dispare draga nimic, pune-ti ochelarii si o sa vezi ca-i tot acolo rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da bine pa nu ma intere porcariile voastre depe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoloooo... e chiar simplu...schimba toate cele 6 carti tongue si scoate una din ele

| soso a răspuns:

Uita-te cu atentie! toate cartile afisate la inceput dispar si sunt inlocuite cu altele asemanatoare. de aia dispare cartea ta.verifica si vezi...