| Mircea23592071 a întrebat:

Mi.am blocat niste bani in cornul de la bicicleta și nu psa ii scot, ajutor!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti un fir de sarma si formezi un carlig la capat, sub forma de "V".
Introduci sarma astfel preparata in teava cornului, impingand prin gaura sulului de bani.
Cand a trecut carligul de bani, tragi usor sarma inapoi, sa agate banii, dupa care le scoti afara. happy

La nevoie incerci de mai multe ori, pana ce reusesti. Trebuie doar rabdre si un pic de dexteritate...

1 răspuns:
| Fabi03 a răspuns:

Dacă cornul e drept folosește un fir mai subțire sa ii împingi,