| Alex12345678900987654321 a întrebat:

Mi-am cumparat un hamster ce trebuie sa ii dau de mancare

Răspuns Câştigător
| cosminboy12 a răspuns:

Orice e crocant nu ii da apa! sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| tavi555 a răspuns:

Verdrturi, cascaval morcovi cartofi cam orice care sa fie crocant si cale le place soarecilor, dar sa nu-i dai apa si ciocolata! Daca i-ai dar iti moare. Crede-ma ca asa este.Si eu nu am ascultat si mi-a murit ca i-am dat apa, dar la al II-lea soarece nu i-am mai dat apa si n-a murit.Sa-i pui si niste șpan.

| KodrutZ a răspuns:

Gratar de vita, sunca si brinza frantuzeasca cu mucegai. Oh, da, si beau whisky de sting.

| LihaciuDaniel a răspuns:

Sa nu-i dai apa

| ReusxD a răspuns:

În primul rând trebuie să ii dai de mâncare.
Ex: caşcaval, morcovi, cartofi, numai că, să fie crocant.

| hummmer a răspuns:

Hamsterii beau apa.
FOARTE IMPORTANT! Hamsterii beau apa! In lipsa apei, hamsterul isi poate lua cantitatea de apa necesara din alimentatie insa, daca alimentatia este preponderent uscata, hamsterul se deshidrateaza rapid si moare.