| iuandfto a întrebat:

Mi-am facut cont pe wikipedia dar nu prea stiu ce subiecte sa pun. Cine ma ajuta? Vreau ceva care nu este inca pe site. Dau fundita.

3 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

1.Citeste regulie, citeste cum si in ce conditii se posteaza pentru ca sunt niste criterii care trebuiesc respectate
2. incepe prin a citi ce este existent pe site
3. complecteaza acolo unde vezi ca lipseste ceva ceea ce stii tu din sursa sigura (nu din auzite)
4. trebuie sa fi documentata cand postezi ceva pe wiki, pentru ca acolo nu este ca aici, cineva mereu te va verifica, si daca scrii ceva si nu pui si sursa de unde ai citit acel ceva ti se va sterge.

P. S. cand faci un subiect ai mare grija la drepturile de autor, poti sa ramai cu ban ip si nu este bine...

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Ce domenii te-ar pasiona? Trimite-mi mesaj privat şi te ajut. Lucrez de câtva timp la Wikipedia (vezi site-ul din profilul meu: http://ro.wikipedia.org/wiki/Utilizator:Nicolae_Coman ) şi am adunat o sumedenie de informaţii şi de idei gata de a fi puse în practică. Voi fi bucuros dacă pot ajuta şi pe altcineva să se implice în acest proiect.

| Didi_9407 a răspuns:

Fa un documentar ceva despre bolile astea noi:d poate e cineva interesat ca am auzit ca virusii au inceput sa isi schimbe forma si felul de a se manifesta incat nici doctorii profesionisti nu ii mai recunosc atat de binebig grin de aia se fac atatea greseli in tratamente