| TrottiForYouOfSurprise a întrebat:

Mi-e frica tare de albine. Cand vad o albina de la un metru departare ma albesc la fata si ma comport ca un bebelus. Am incercat sa ma abtin numai ca nu pot. Cand vad o musca mi-e frica pana si de ea deoarece nu vad exact ce e si cred ca e o albina. va rog fara misto, ajutati-ma! fundita pentru. cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
| Fanatic a răspuns:

Cumpara un pistol si impusco

| 이벨 a răspuns:

Citeste aici:
http://www.la-psiholog.ro/info/apirofobia-frica-de-albine
Sunt sigura ca te va ajuta. Si altii au aceasta problema deci nu trebuie sa-ti faci griji

| jadir a răspuns:

Pai nu cred ca cineva te poate ajuta, fiecare om are cate o fobie unora le afecteaza viata de zi cu zi altora nu, un singur raspun trebuie sa invatam sa traim cu acea fobie.

| Sl0 a răspuns:

EU sunt alergic la ele.Cand ma inteapa ma umflu si intru in spital.Dar acum am crescut mai marre si mi-a trecut alergiea.In primul rand daca nu deranjez o albina nu iti face nimica.Asta e tot secretul sa no bagi in seama.Este ca o musca.Trb Ignorata.Albina nu inteapa daca nu este atacata.Acest lucru este dovedit. multumesc

| Catalinxxxx a răspuns:

Am ras cand am citit asa ceva dar eu soun sa nu te speri ca ea nu iti va face nimica eu depilda am un vecin cu vreo 80 de stupi cu albine si pana acum nu m-a muscat nici una.

| Jenny23 a răspuns:

Si eu sunt la fel, si sunt alergica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai fie frica de albine! asa eram si eu odata dar u timpul m-am gandit ca si ele sunt niste vietatzi care sunt harnice si toata ziua culeg polen din floare-n floare si fac miere pe care tu o papi. inceraca sa treci pe langa ele sau daca vezi una in apropierea ta, sa nu o bagi in seama. eu de fiecare data cand imi era frica ma speriam si tipam si ele ma intepausad.dar sa nu te mai temi de ele ca atunci ele simt frica si te inteapa. eu am patit-o de 2 oristraight face. fi curajos si incerca sa te obisnuiesti cu acele vietatzi ca doar nu oi fugi toata viata de albine.happy SUCCES SI GASESTE CURAJUL IN TRUPUL TAU! te pupic si numai bine:***

| Tsunade99 a răspuns:

Sincer si mie mi se intampla la fel. Si atunci cand intra una in clasa tzip tare si uneori ma mai loveste colegul de banca ca il enervez. Odata am facut asta in ora, si unii isi bat joc de mine si asa ma supar ca rad de mine ca am tipat in ora de germana, si am mers la baie si am plans crying. Sa nu crezi ca am 10 ani, dar asa mi s-a intamplat. Astept in continuare raspunsuri sa vad cum pot sa scap de frica asta.

| TrottiForYouOfSurprise explică:

Va multumesc de ajutor