| Alexakos a întrebat:

Microsoft Security Essentials... sau altceva?

Buna TPU. am un netbook si imi merge cam greu. am avut avast si eram multumit de el dar era cam greu dupa aia l-am scos si cand nu aveam antivirus mergea bine, dar nu puteam sa il las fara antivirus si am bagat avg. insa l-am scos pentru ca imi facea niste probleme si dupa aia am bagat Microsoft Security Essentials. ce parere aveti despre asta? calculatorul imi merge greu dau curatare l-am lasat toata noaptea sa curete, am dat restart insa nu vad vreo schimbare. e bun pana la urma? daca nu ce imi recomandati dar sa fie si mai usor sa nu fie un antivirus greu ca dupa aia stau o ora pana deschid ceva.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Advanced sistem care 5 iar serial key il gasesti in youtube. Odata pe luna dai scanare la gaurile negre si iti gaseste toate belelele ori curatare avansata cand iti apare indicatorul rosu.

| Alexakos explică (pentru mgtow):

Daca nu ma insel mi l-ai mai oferit o data asta. am mai citit despre el insa chestia este ca nu este acelasi lucru cu antivirusul. pentru ca atunci cand l-am instalat mi-a cerut sa bag un antivirus (windows-ul). si am pus o intrebare in legatura cu asta si nu mi-a raspuns nimeni. si te intreb eu acum daca las antivirusul si ASC5 o sa mearga mai greu? ca acum sa il las vara antivirus imi este cam frica ca eu mai intru pe tot felul de site-uri. (si aici nu ma refer la porno) vreo sugestie?

| mgtow a răspuns (pentru Alexakos):

Programul ala optimizeaza viteza la internet si a pc-ului, ram, etc. O sa dea rezultate ca mie mi-a mers.

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

E, ok.

| 4ndr33y a răspuns:

Panda Cloud mananca si mai putine resurse doar ca trebuie sa fii conectat la internet permanent ca sa functioneze.

| DanScutaru a răspuns:

Asa e la toti, calculatorul merge cu mult mai repede fara antivirus. Eu personal am AVG si imi merge mai greu cind face scanare, dar in rest e perfect. Succes

| iullyan22 a răspuns:

Incearca bitdefender. Nu-ti ia mult din resurse si e foarte usor de utilizat. Se actulizeaza si scaneaza singur.