| Flöricicä a întrebat:

Multi mi-au dat sa le completez oracolul lor. Dar, ce este de faft un oracol?big grince intrebari poti pune in el?

8 răspunsuri:
| Emmy_4021 a răspuns:

Oracolul este un caiet/o agenda,unde se afla tot felul de intrebari cum ar fi :care este numele tau, data nasterii, daca ai prieten si tot felul de astfel de intrebari.La sfarsitul oracolului este sectiunea pentru amintiri unde poti scrie mesaje, poti desena sau ce vrei tu sai lasi ca amintire persoanei respective(in majoritatea oracolelor poti gasi mesaje ca:2 mere, 2pere, te sarut la revedere sau in loc de titlu te sarut multiplu, in loc de data te sarut o data, etc.).

| anutzica001 a răspuns:

Pai un oracol este un caiet sau o carte in care tu pui niste intrebari ( orice vrei tu sau ce ti se pare mai important ). menirea lui este ca odata ce ai terminat clasa a 8 si intrii la liceu sa iti amintesti cu placere de ei prin intermediul oracolului. poti sa pui in el tot ce crezi ca te-ar interesa peste ani de fostii tai colegi

| AlxMro a răspuns:

Un oracul este un fel de jurnal, sau de fapt este o cale prin care cand nu vei mai avea aceeasi colegi de clasa, sa va aduceti aminte unii de alti. Poti pune ce intrebari vrei, De cine ti-a placut in clasa a 6-a? De cate ori ai copiat tema la mate? Ai fost prins copiind la vreun test? sunt amintiri pastrate pe care nu le vei uita!

| AndradaMrrr a răspuns:

Intr-un oracol adresat prietenilor poti pune intrebari care te intereseaza despre ei, de exemplu : care este culoarea ta preferata, sau ce gen de muzica asculti.

| Lockon a răspuns:

Un oracol este un fel de jurnal in care scriu mai multe persoane. Poti pune in el orice intrebare vrei. Daca doresti exemple de intrebari, uite-le aici : Care este nick-ul tau preferat? Care este semnul preferat? Pe ce site intri cel mai des? sper ca ti-am fost de ajutor happy

| IceWhisper a răspuns:

Un oracol este un jurnal sau un caiet in care posesorii lor scriu pe fiecare pagina cate o intrebare si roaga alte persoane sa raspunda in scris pe aceeasi foaie la intrebarile lor.In oracol poti pune intrebari de genu:
Cati ani ai? De cine iti place? Cu cine te-ai sarutat ultima data?
Ce muzicaa iti place? Pe cine urasti cel mai mult? etc.
Sper ca te-am ajutat!

| miauuau a răspuns:

Definitiile si intrebarile le-ai primitlaughing
am avut si eu oracol,si imi desenam multe chestii dragute pe coltul paginilor,cu carioci,ca sa fie totul mai vesel, si altii ma puneau sa le fac si lor, dar normal...nu le faceam asa de reusite ca ale melehappylaughing)))

| Andreeutssa a răspuns:

Cum techeama?,cati ani ai?,care e culoarea ta preferata?, ai prieten?, ce muzica iti place? etc. Sper ca te-am ajutat pa pa