| Floreenofficial a întrebat:

Niste ajutor in legatura cu scoala ar fi bine venit. Vreau sa ma mut la alt liceu in aceasta vara.
Ma inteleg foarte bine cu colegii, in clasele 5-8 am avut o clasa naspa rau de tot, dar acum am o clasa aproape perfecta.Si cu profesorii ma inteleg bine, m-am atasat de ei, sunt din clasa a 5-a la acest liceu, dar sunt rai cand e vorba de pus note si m-am saturat sa am note mici pe nedrept. Dar ma gandesc ca daca ma mut poate patesc la fel chiar si mai rau si in plus voi pierde si clasa...nu stiu daca voi da peste colegi la fel de bun. Dar daca imi va fi mai bine? Voi incerca din rasputeri sa fac o impresie buna.Eu zic ca m-as descurca. :-s Eu as pleca deoarece m-am saturat de acest liceu, pur si simplu am nevoie de ceva nou!

Răspuns Câştigător
| MeLnY a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic... dar tine cont si de colegi.tongue
Eu mai am cateva zile.si ma despart de ei(final de cls a12a)...si crede'ma ca as da orice sa mai stau macar un an cu ei.happy

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

Poti incerca o schimbare la alt liceu, dar te va costa (caci nu te muta nimeni pe degeaba) si in plus, cum ai spus chiar tu, s-ar putea sa-ti fie si mai rau decat aici. Mai bine incerci sa te pui oleaca cu burtica pe carte si vei vedea ca rezultatele bune nu vor intarzia sa apara. Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi si cum iti dicteaza constiinta. In plus, la nicio alta scoala din tara n-o sa gasesti profesori care sa puna note bune fara ca elevul sa invete. Parerea mea!