| GeorgiAmalia a întrebat:

Niste jocuri copilaresti s ma joc cu prietenele pe afara imi puteti da? Va rog.E prea multa plictiseala.

Răspuns Câştigător
| Sănduțța a răspuns:

Imparate-Imparate:Va formati 2 grupe.Fiecare se ia de maini intr-o linie.O echipa,oarecare,incepe:Imparate,imparate,dati-ne un soldat,ei vor intreba Pe cine,Voi alegeti repede. Dupa ce ati ales,acela ales va trebui sa alerge in plasa linia voastra de maini, daca se desparte linia, atunci acel ales se duce innapoi la cei din grupa lui si ia si unul din grupa adversa, iar daca nu se desparte, atunci il luati voi...
Soarele si umbra:
Va despărtiti in doua grupe:soarele si umbra.Echipele isi aleg cate un conducator care sa le spuna planul, cum sa-i prinda...Vedeti voi pe parcurs.Fiecare echipa are partea lui de pamint. Daca unul din cealalta echipa calca pe paminul echipei tale, tu incerci sa-l prinzi, sau daca tu calci pe pamintul celeilalte echipe. Daca il prinzi, conducatorul sau ajutorul(trebuie si un ajutor)va trebui sa il elibereze pe celalalt atingindu-l, dar fara sa fie prins de cineva.Cel care are mai multi oameni acela cistiga.big grin

2 răspunsuri:
| maraflorin a răspuns:

Sotron,telefonul fara fir, pitulisul...

| adriandamian a răspuns:

Piatra,hartie,foarfeca...happy