| silviu_7255 a întrebat:

Nu reusesc sa invat logic. Nu prea imi intra ideile in cap daca nu le tocesc. Astept ceva pareri despre invatatul logic!

7 răspunsuri:
| floaredeprimavara a răspuns:

Schita.desene.

| SamSon a răspuns:

Cel mai bine ca sa inveti mai repede, pune mana pe un pix si o foaie si scrie fiecare propozitie pana o retii, o sa iti fie mai usor happy

Răspuns utilizator avertizat
| Kid_4219 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi idee. Dar sa stii ca un "remediu" bun este sa iei lectia p care o ai de invatat ii faci un rezumat, citesti rezumatul, si ai invatat repede si usor. Sper ca te-a ajutat, macar un pic! Spr la invatat!

| Ramina a răspuns:

Sper sa te ajute astea : http://www.eva.ro/......-6225.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce materie ca nu la toate poti invata logic, la unele mai trebuie sa si tocesti. incearca sa faci asocieri, sa inveti lectia ca pe o poveste, sa iti amintesti lectia in imagini, sau sa tii minte elementele principale si sa le poti dezvolta dupa aia happy

| MissBeer a răspuns:

Hmmmm, eu sunt exact invers... Nu pot tocistraight face... Trebuie sa ai logica dezvolatata, altfel nu ai cum invata logic, fa jocuri logice si chestii, incearca sa faci mai multe exercitii la materii reale (mate, info, chimie, fizica etc.). Nu stiu, fiecare cu talentul luibig grin! Bafta!