| Ser9iu a întrebat:

Nu stiti cum sa fac ca yahoo messenger sa nu mai trimita messaje singur? tot trimite un virus si nu stiu cum sa-l opresc sad pls help

6 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Dă ctrl+alt+del, intră la processes, şi selectează fiecare proces în parte şi dă-le pe rând end process la toate. După asta dă start -> run -> msconfig -> startup, şi debifezi tot în afară de antivirus, şi eventual de "ctfmon" (e language bar-ul). După asta dai ok şi restart.
Succes! happy

| AndutzaAndu a răspuns:

Ai putea trimite un mesaj la toti cei din lista ta sa nu dea click pe mesaju ala care-l trimite messenger-ul tau. Sau ai putea sa-l dezinstalezi si sa-l instalezi din nou.

| razvanz a răspuns:

1.Inchide Internet Explorer. Fa log out la yahoo messenger. Scoate cablul de internet.
2.Start>Run si scrii:
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
3.Start>Run scrii regedit
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main
HKEY_ LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main
HKEY_USERS\Default\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
Inlocuiesti acele site-uri cu google.com sau oricare altul
4. Ctrl+Alt+Del selectezi svhost. exe si dai End process
5. Stergi svhost. exe din Windows si din temp
6. Restarteaza PC

Imi zici ce obtii

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Formatezi pc`ul

| Unique_8782 a răspuns:

Ai un virus in PC! antivirus sau il reformatezi tongue

| andrey0992 a răspuns:

Pai in cazul tau cineva ti a trimis un program care face acest lucru, daca nu iti aduci aminte cine poti schimba messengeru dezinstalandul si instalandul din nou si dpa aia poti vorbi linistit. cel putin la mine a mers.