| Arthur a întrebat:

Numai pentu fete, aţi auzit de clasica reţetă de slăbit cu vişine?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Acum am inteles unde ai vrut tu sa ajungi, sunt mai grea de cap, ce sa faci, asta sunthee heeCe zici :vi si ne"?laughing

21 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu am auzit si visinele sunt fructele mele preferate.As manca oricate si tot nu ma satur. Dar nu am slabit un gram de la ele.La vremea lor, 2 kg zilnic nu sunt multe sa mananc! Spune tu care este dieta! Si o voi urma cu sfintenie.Si daca o sa slabesc... o sa te pomenesc in rugile mele la biserica!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Vaaai, Arthur. mi-ai luat cu tine sperantaaa...Auzi! Vi si ne! Pai daca vin eu si ne..., e vai de tine!

| Arthur explică:

@anonim Pentru ca să se prindăhee hee Dar văd că până acum nimic...

| Elena1234456 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, dar ma documentez imediat :).
Dieta cu visine:

Aceasta cura este recomandata in special persoanelor diabetice datorita continutului ridicat de vitamina E si levuloza.
Dieta cu visine se tine 1-2 zile pe saptamana, cand nu se va consuma nimic altceva in afara de 1 kg de fructe si 2 litri de apa.
Visinele scad nivelul de acid uric din sange, ajutand la prevenirea gutei, la tratarea unor boli ale aparatului urinar, ameliorarea constipatiei si detoxifiaza organismul.

sursa: www.kudika.ro

| Barajag a răspuns:

De aia am eu burta lipita de spate? Pentru ca am mancat visine?hee hee

| dulcik a răspuns:

Da am auzit de foarte multa vreme.Insa chiar nu cred ca da rezultate.

| madia a răspuns:

Dar cu alune?

| m4them4tic a răspuns:

@Arthur, se pare ca toata lumea ia treaba asta in serios.Si mie imi plac "vi si ne" le, chiar ajuta in "dieta".

| sy46 a răspuns:

Nu am auzit pana in acest moment de ea, insa nu mai sunt de acord cu aceste cure de slabire pe termen scurt; sunt inutile.
In momentul cand te infometezi( si nu ai cum sa nu iti fie foame cand tu mananci numai visine) organismul isi ia "carburantul" in primul rand din muschi, si nu din grasime.+ ca, sa zicem, prin absurd, rezisti 2 saptamana. asa, in urmatoarele zile ai tentatia si simti nevoia sa recuperezi acele mese copioase pierdute, si, automat, corpul intrat intr-o stare de alerta va stoca imediat mai mult, iar rezultatul, kilogramele revin foarte usor inapoi.
M-am lecuit de aceste cure de slabire dupa ce le-am si experimentat. Daca vrei sa slabesti, iti schimbi stilul de alimentatie, nu faci greva foamei.

| sy46 a răspuns:

Sincer nu am bagat de seama gluma extrem de seaca din enunt.
Ma intreb oare cati gusta acest gen de glume; ceea ce ma deranjeaza e faptul ca intrebarile lipsite de rost ale unora sunt aprobate.

| dot a răspuns:

Toate vor sa vina sa iti... laughinglaughing ai succes cu dieta asta

| OanaG a răspuns:

Ai vrea sa incercam laughing? Nu rezisti oh go on

| emm a răspuns:

"vi si ne"laughing
ce succes ailaughing

| Maria_1984 a răspuns:

Da, am auzit!hee hee

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Acum am inteles unde ai vrut tu sa ajungi, sunt mai grea de cap, ce sa faci, asta suntCe zici :vi si ne"?

| bebytzza_9352 a răspuns:

Nu stiam ca exista o astfel de dieta dar prietenele mele vor fi incantate sa afle...

tu o stii?
daca da trimite-mi-o si mie plshappy

mc

| Selena54 a răspuns:

laughing Daca vrei si insisti eu ce sa mai zic.laughing hai! vi si ne?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce numai pentru fete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subscriu.

| Anastasia_8761 a răspuns:

Visinef... m arthur whistling