pupimik
| pupimik a întrebat:

O adevarata lectie de viata.Eu am ramas fara cuvinte....va las pe voi : http://www.youtube.com/watch?v=9yuI5ThbQh8

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Asta inseamna sa fii un om cu adevarat puternic.Sa zambesti atunci cand vrei sa plangi, a consola pe cineva cand cel care are nevoie de consolare esti chiar tu. Avem doar de invatat de la asemenea oamenihappy

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, il stiu. E predicator, din cate am inteles. Interesanta povestea. Eu am vazut la tv mai demult o tipa, tot fara picioare, dar avea brate si era dezvoltata normal. Insa nu avea de la solduri in jos. Povestea ei era despre cum isi intemeiase o familie si isi dorise foarte mult un copil, il facuse, cu griji, cu supraveghere etc, daca se va dezvolta copilul, daca va avea loc, totul a iesit ok. Grija ei era acum cum se va descurca atunci cand copilul va mai creste, caci avea 1 an jumate si era cat ea de inalt. Ideea e ca exista oameni cu fel si fel de probleme, unii se descurca foarte bine cu ele si nu se percep ca niste persoane cu dizabilitati. Si pentru imaginea lor de sine ar merita felicitati si ar fi bine sa invatam de la ei atunci cand ne apare un cos, nu ne sta parul bine sau ni se rupe o unghie.

eileen
| eileen a răspuns:

Il stiu de multi ani, prima oara am vazut un filmulet cu el la mine la biserica, toata lumea plangea la urma... stiu ca a fost si in Romania acum ceva timp... impresionanta puterea pe care o are, dar fara Dumnezeu sigur s-ar fi sinucis pana acum.

auran
| auran a răspuns:

Trebuie sa ai un psihic al naibi de tare
ar trebui sa ne gandim de doua ori atunci cand suntem nemultumiti si cadem in cine stie ce vicii sau pacate

| lia a răspuns:

Sunt convinsa ca el a reusit sa aiba alte griji si alte valori decat noi. Este nevoie de multa putere si credinta pentru a reusi sa faci ceva pentru cei din jurul tau...chiar daca simti nevoia ca ei ar trebui sa faca asta pentru tine.

| JustMeFlory a răspuns:

Impresionant! chiar am ramas fara cuvinte! poate noi ar trebui sa multumim Domnului pentru ce ne'a dat, si sa lasam rautatea si invidia la o parte! pun pariu ca daca ar urca un asemenea tip intr'un trolebuz din buc multora le'ar fi mila de el, dar ar fi si cativa nesimtiti care ar rade de elwinking

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

M-a impresionat, sincer.

| andreea_8479 a răspuns:

Persoanele ca el intotdeauna vor avea mai multa pofta de viata. daca suntem optimisti si ne iubim viata si pe d-zeu vom trece mai usor peste greutati

| NimeniCuActe a răspuns:

Da... prima data cand l-am vazut, mi-au dat lacrimile si chiar era "invidios" pe omul acela, cum putea el totusi sa zambeasca in ciuda situatiei lui. E un exemplu bun, de la care am avea absolut toti de invatat cevahappy... Unul din cei mai buni invatatori care predau "lectii de viata" happy

| rey a răspuns:

Am vazut asta acum, mult timp, m-a cam impresionat, dar, daca acel om era în România?

| AllenTJ a răspuns:

Impresionant, am ramas surprins ( mi sa ridicat si parul )

| alexandru04 a răspuns:

Unii nu pretuiesc viata care le-a dat-o Dumnezeu si toti spun ca sunt nefericiti daca nu au bani.altii se chinuie fara maini.asta inseamna sa fii "bogat".sa pretuiesti ceea ce ai de la Dumnezeu nu banii. da banii nu sunt nimica.decat raul pe Pamant in unele cazuri

| bibitza a răspuns:

Sincer eu m-am uitat decat un pic... daca vad tot filmuletul toata seara ma gandesc la el si plang crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e.
Oamenii nu apreciaza faptul ca sunt sanatosi, au 2 maini, 2 picioare. ei vor mereu mai mult, nu se multumesc. Dar omul asta? Se multumeste cu faptul ca traieste.Chiar ca o adevarata lectie de viata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa il vedeti in reportajul facut acasa la el, muzica de pe fond e bestiala, versurile cantecului spun totul. "para cambiar vidas Nick Vujicic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

hee hee.eluboy13...nu mi se pare o lectie de viata... o lectie de viata ii cand devi campion la lupte libere, greco-romane sau la rugby.*. ceva de obiectat? eluboy13 pe mess

| don_alex a răspuns:

Si aici gasiti un film despre acest om extraordinar. Am vazut o emisiune la TV si m-am bucurat ca am gasit si pe net. Noi ne plangem de criza economica, si de multe alte lucruri, dar Nick oare nu ar trebui sa se planga mai mult decat multi dintre noi? Multumim Nick.
http://www.youtube.com/watch?v=eiP2zpOX068&feature=related

| lavinia_9815 a răspuns:

Nu am putut sa ma uit la tot filmu mi sa ridica parul in cap