| anonim_4396 a întrebat:

O sa scriu cam mult dar va rog sa cititi tot. La sfarsitul anului scolar avem campionat de fotbal si voley. Noi suntem 4 clase de a a7a. 7A, 7B, 7C (care sunt eu)si 7D. Vreau sa imi spuneti niste incurajari precum "Pe vant pe ploaie 7B ia bataie" sau "Din Oceanul Pacific a iesit un peste mic, si pe coada lui scria 7C va castiga" astea mi se par cam de gradinita deci...( userul imi da 8-10 incurajari are fundizta) (incurajari frumoase) (sa aiba si rima)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da zile la fel

| Anonimatttt a răspuns:

1, 2, 3 azi avem campioni... 7C e cea mai tare.azi noi campioni vom fii

Intr-o magazie sta un porc si scrie 7C E CEA MAI TARE

Stan si Bran Canta la pian, 7C e cea mai tare 7A e cea mai moale

An-tan-tichi-tan 7B sunt campioni 7C tremura pe scara ca-u pierdut si-au luat bataie

Pe varful Mitropoliei
Sta un magarus si scrie:Haide 7B...Uaaa 7A

Ini-mini-mani-mor,
Tine-un peste de picior!
7B danseaza. 7C ofteaza

7B mere-nainte
7C merge-napoi

Un marinar de la marina
Avea si el o balerina
Si balerina lui zicea:7B VA VA BATEA

Un, doi, trei,
Fugi, vine 7B
Patru, cinci, şase,
Stai pe loc ca vin infarntiilaughing

nu stiu...nu prea stiu ce sa spun...noi astea folosim la campionate cand facem.si merg.nu conteaza ca sunt de,, gardinit'a'. conteaza ca sunt incurajari si merita spuse. ce zici? fundita?

| Anonimatttt a răspuns:

Scz.am scris 2 cu 7C sunt campionii.modifici tu. daca iti plac

| Emena a răspuns:

Într. o canalizare. 7 a. ul spală ţoale. 7 b/d le clăteşte. 7c. ul porunceşte laughing love struck

| blablablaa a răspuns:

Mai astept...

| Anonimatttt a răspuns:

Srry...am scris invers.srry.nu am fost atenta.mor de somn.inverseaza tu te rog.in loc de 7B pune tu 7C... sper sa-ti placa chiar daca sunt inversatewinkingwinkingwinking