| Numai e:) a întrebat:

Oare o sa vina cutremurul? Va intreb pentru ca vremea este foarte ciudata.Acum este frig si bate vantul in 2 minute iese soarele dupa incepe sa ploua.ieri a fost vremea foarte ciudata si profa de fizica ne-a povestit ca atunci cand a fost cutremurul a fost vremea asa. Ce credeti?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este sfarsit de februarie, iarna mai vrea sa ramana pe la noi si atunci bate vantul, dar iese soarele si-i spune ca va fi primavara, pana la urma iarna o sa cedeze.
Nu va fi nici un cutremur "programat " in urmatoarele luni, de regula armata romana mai bubuie prin munti armament iesit in garantie si atunci se spune " un cutremur de magnitudinea 3, 5 grade a fost semnalat in..." sper ca le-au detonat pe toate.
Pe acelasi principiu se produc tzunami, valuri uriase, surpari de terenuri, etc.

| MisterKat a răspuns:

Nu vine niciun cutremur, nimeni nu va stii cand o sa fie unul. Trebuie sa fim realisti!

| anonzone a răspuns:

Daca da, eu tot ce vreau este sa imi traiesc viata, nu sa mor cu teama laughing daca va fi cutremur, asta e, noi ce putem face, mai bine nu suntem constienti decat sa stam toata ziua cu intinsi pe joshee hee

| adrian24 a răspuns:

Cine stie, si daca vine oricum nu vom sti cu exactitate data ora si oricum unde ne-am purea adaposti? "de ce te feresti de aia nu scapi". Cel mai bine ar fi sa fim constienti ca vor mai fi multe dezastre bineanteles ca nu sfarsitul lumii pentru eu cred ca mumai Dumnezeu stie cand va fi si sa fim optimisti

| Sasha_3991 a răspuns:

Pai...cred ca DA dar in alte tari. AMerica, asia, si o parte din europa iar noi nu ne aflam acolo! mi-a povestit matusa mea care se ocupa cu chestii din astea. si daca va veni trebuie sa fim atenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vafi cutre mur lunafebroareie 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bubu mic fate mica si bagate sub masa cutremurul va fi atunci cand il simti nu cind vor alti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cu voia lui dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca va fi da daca va fi asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, sa fie clar pentru. toata lumea, un seism de o magnitudine intre 6, 8 si 7, 1 pe scara Richter se va produce in tara noastra intre anii 2010 si 2014...insa fara a crea o adevarata isterie aceste date nu sint certe decat in proportie de 45% pina la ora actuala desi se fac eforturi sustinute inca nu avem tehnologia adecvata sa putem prevedea un seism desigur ca vor aparea tot felul de prezicatori si tot felul de oameni de,, stiinta" gen Hancu insa cred ca e mai intelept sa fim realisti si sa nu plecam urechea la zvonurile de la,, coltul strazii". Ce este indicat sa facem? in primul rand in cazul producerii unui seism sa nu fugiti pe scari ori mai rau pe balcon sau cu liftul(o mare greseala) in cazul in care sinteti blocati intre darimaturi nu tipati decat in cazul in care se aud zgomote in apropierea dv.(praful care va exista in jurul locului unde va aflati ajunge in plamani mai repede si in cantitate mai mare tipand)incercati sa aveti la indemina un obiect rigid cu care sa produceti zgomote percutante(scandura ori fier in care sa bateti) incercati sa va conservati energia stand cat mai linistit desi sa recunoastem ca acest lucru este greu de realizat, incercati sa ascultati ce se intampla in jurul dv. ce zgomote se aud, cred ca am fost destul de explicit, o zi buna tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca vine asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ceva? Vrei doar sa ne sperii! Crezi ca nu ne dam seama? Credeti in toate minciunile de pe net!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei citi cu mai multa atentie vei vedea ca nu incerc sa sperii pe nimeni. ce as avea de castigat din asta.atit doar ca dispun de anumite date la care publicul nu are acces si cred ca fac un serviciu tuturor daca dau niste sfaturi in leg. cu comportamentul in timpul si dupa producerea unui seism major in plus am specificat ca datele de producere a unui seism sint in proportie de 45%, cred ca am fost clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutremurul anuntat ar sa fie pe data de 12 03 2010 vineri dar nu stiu la ce ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrea dumnezeu,,,,, daca dormim noaptea cu frica o sa murim devreme,,,,,,,, astai viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca nu vom muri cu toti ca eu nu vreau sa mor vreau sa ma mai joc footbal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea, dar nimeni nu stie cand o sa fie cutremur decat Dumnezzeu asa ca nu va fie teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o sa vina uncutremur an curand ca e vremea foarte ciudata